Secesný kaštieľ v Klátovej Novej Vsi

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Janova Ves, miestna časť Klátovej Novej Vsi, sa hrdí nádhernou kultúrnou pamiatkou – secesným kaštieľom. Tento kaštieľ stojí v neobyčajne pôsobivom prostredí malebného anglického parku s lúkami a umelými jazerami napájanými z miestneho potôčika. Najznámejším majiteľom rezidencie bol Dr. Edmund Nessner, významný šľachtic a lekár s veľkým srdcom, ktorý vrúcne miloval jednoduchý dedinský ľud. Všemožne pomáhal núdznym, mnohých obyvateľov viesky vyliečil bylinkami, ktoré sám pestoval, preto nečudo, že v pamäti miestnych zostal až do dnešných dní. V Secesnom kaštieli v Klátovej Novej Vsi dnes funguje detská ozdravovňa, jeho interiéry teda nie sú prístupné širokej verejnosti. Návštevník obce si však môže pamiatku pozrieť zvonka – kaštieľ totiž predstavuje jednu zo zastávok miestneho náučného chodníka, ktorý záujemcov prevedie kultúrnymi pamiatkami Klátovej Novej Vsi a jej okolia.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Partizánske (Trenčiansky kraj)

GPS: 48,558127 18,319707

Kontakt

Adresa: Klátova Nová Ves 33 (časť Janova Ves), Klátova Nová Ves, 958 44

Telefón: +421 38 542 02 01

Email: info@klatovanovaves.sk

Web: http://www.klatovanovaves.sk/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: Interiéry kaštieľa nie sú bežne prístupné verejnosti.

Komentáre

      
Zdenulik 16.02.2022 o 00:27
Už dávno tam nie je ozdravovňa, kaštieľ chátra, park je zarastený. Všetko je to oplotené, takže
ani ku kaštieľu sa nedostanete. Najlepšie je ísť ku jazierkam, tie sú pekné, plné rýb, odtiaľ je pekný výhľad na kaštieľ. Dobrá správa je,že kaštieľ má z časti novú strechu, tak sa hádam dočká opravy.
      
ramas 15.09.2020 o 12:56
Bolo by čestné spomenúť aj to ako Dr. Edmund Nessner vlastne zomrel.
Prečo sa nikde nepíše o tom ,že chudák dopadol tak ako váčšina ľudomilov na Slovensku a to v rámci príslovia "Za dobrotu na žobrotu".Vyrabovali ho pod heslom,berme majetok kapitalistom miestny ľudia,ktorím on po väčšinu života pomáhal. A on pri tom chudák dostal infark.

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií