Autor fotografie : Michal Hruška
  • Zrúcanina kostola na Vrchhore 01
  • Zrúcanina kostola na Vrchhore 03
  • Zrúcanina kostola na Vrchhore 04
  • Zrúcanina kostola na Vrchhore 05
Zobraziť na veľkej mape

Zrúcanina kostola na Vrchhore

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Uprostred tribečských lesov nad Klížskym Hradišťom, v lokalite zvanej Vrchhora, sa otvára lúka, ktorej dominujú dve zubom času ohlodané historické pamiatky. Prvou z nich je Kostol sv. Michala, ktorý bol postavený pravdepodobne v roku 1640, a do dnešných čias sa zachoval už iba ako romantická zrúcanina. Druhou pamiatkou je malá baroková kaplnka sv. Jána Nepomuckého situovaná hneď vedľa kostola.
Vrchhora bola až do 19. storočia pútnickým miestom. Dnes je táto krásna históriou dýchajúca lokalita obľúbeným výletným cieľom. Dostať sa sem možno po modrej turistickej značke z Klížskeho Hradišťa (časť obce Veľký Klíž). Chodník je spevnený a vhodný aj pre cyklistov, predstavuje súčasť Požitavských cyklotrás. Z Vrchhory možno pokračovať po tej istej modrej značke na Michalov vrch, kde sa nachádzajú pozostatky pravekého hradiska a tiež stredovekého Michalovho hradu.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Partizánske (Trenčiansky kraj)

GPS: 48,555232 18,410087

Kontakt

Adresa: Veľký Klíž, 958 45

Telefón: +421 38 542 94 05

Email: starosta.velkykliz@wircom.sk

Web: http://www.velky-kliz.sk/index.php/obec-velky-kliz

Zdroj

https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Ve%C4%BEk%C3%BD_Kl%C3%AD%C5%BE?uselang=sk
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií