Novobarokový kaštieľ v Klátovej Novej Vsi

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Obec Klátova Nová Ves ležiaca neďaleko Partizánskeho sa môže ako jedna z mála pochváliť až tromi pôvabnými kaštieľmi. Najvýstavnejším z nich je tunajší novobarokový kaštieľ považovaný za jednu z najkrajších novobarokových šľachtických rezidencií na Slovensku. Súčasnú podobu dala stavbe bohatá bankárska rodina Haupt-Stummerovcov spriaznená so známym a do dnešných dní veľmi vplyvným rodom Rothschildovcov. Interiéry novobarokového kaštieľa v Klátovej Novej Vsi dnes hostia školiace pracovisko Slovenského štatistického úradu a bežne nie sú prístupné širokej turistickej verejnosti. Návštevník zavítavší do týchto končín si tak zväčša musí vystačiť s pohľadom na kaštieľ zvonku. I tento pohľad však rozhodne stojí za to, a to o to väčšmi, že stavbu obklopuje krásny park s fontánou a posedením. Novobarokový kaštieľ v Klátovej Novej Vsi predstavuje jednu zo zastávok miestneho turistického náučného chodníka.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Partizánske (Trenčiansky kraj)

GPS: 48,563587 18,304852

Kontakt

Adresa: Klátova Nová Ves 177, Klátova Nová Ves, 958 44

Telefón: +421 38 542 02 01

Email: info@klatovanovaves.sk

Web: http://www.klatovanovaves.sk/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: Interiéry kaštieľa nie sú bežne prístupné verejnosti.

Komentáre

      
Zdenulik 16.02.2022 o 00:32
Aj tu treba žiaľ povedať, že kaštieľ je zatvorený, aj brány do parku. Tieto boli ešte pred niekoľkými rokmi otvorené, takže sa dalo prejsť okolo kaštieľa a pozrieť si ho zblízka.
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií