Autor fotografie : Doronenko
  • Vršatské bradlá 2 - Doronenko
  • Vršatské bradlá 3 - Marcel Pribiš
  • Vršatské bradlá 4 - Marcel Pribiš
  • Vršatské bradlá 5 - Marcel Pribiš
  • Vršatské bradlá 6 - Janka Hlinicová
  • Vršatské bradlá 7 - milomihalik@gmail.com
Zobraziť na veľkej mape

Vršatské bradlá

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Prírodná rezervácia Vršatské bradlá patrí k najjagavejším prírodným skvostom Považia i celého Slovenska. Tvorí ju dlhý skalnatý hrebeň tiahnuci sa od Vršatského Podhradia až k obci Červený Kameň.
Prekrásne belostne žiariace skalné veže vykúkajúce z lesnej zelene Bielych Karpát nie sú tým jediným, čo v oblasti púta pozornosť turistov. Oko milovníka prírody zavše padne aj na vzácne druhy rastlín a živočíchov, ktoré sa v oblasti vyskytujú. Rezervácia je napríklad domovom jedného z najkrajších a zároveň najohrozenejších slovenských motýľov, jasoňa červenookého. Bradlá sú okrem toho i významnou paleontologickou lokalitou s veľkým množstvom fosílií.
Oblasťou Vršatských bradiel vedie náučný chodník s 10 informačnými panelmi. Chodník začína v obci Vršatské Podhradie, možno ním však prechádzať i z druhej strany, z obce Červený Kameň. Túra nie je ani náročná, ani dlhá, takže ju zvládnu i menej zdatní turisti.
Rezervácia Vršatské bradlá susedí s podobnou, avšak samostatnou prírodnou rezerváciou Vršatské hradné bralo, v ktorej sa nachádza zrúcanina hradu Vršatec.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Ilava (Trenčiansky kraj)

GPS: 49,070914 18,157564

Kontakt

Adresa: Biele Karpaty, Vršatské Podhradie, 018 52

Web: http://sk.wikipedia.org/wiki/Vr%C5%A1atsk%C3%A9_bradl%C3%A1

Zdroj

http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Vr%C5%A1atsk%C3%A9_bradl%C3%A1
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií