Autor fotografie : Marcel Pribiš
  • Červenokamenské bradlo 2 - Marcel Pribiš
  • Červenokamenské bradlo 3 - Daniela Tomášiková
  • Červenokamenské bradlo 4 - Daniela Tomášiková
  • Červenokamenské bradlo 5 - Marcel Pribiš
Zobraziť na veľkej mape

Červenokamenské bradlo

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Prírodná rezervácia Červenokamenské bradlo je tvorená dvomi bralnatými hrebeňmi vypínajúcimi sa nad obcou Červený Kameň v ilavskom okrese. Dominantným útvarom oblasti je tzv. Červená skala, krajinársky hodnotný vápencový monolit načervenastej farby, ktorý dosahuje výšku 45 metrov. V Červenej skale sa nachádza množstvo miestami dobre badateľných skamenelín i otvor, v ktorom je umiestnená soška Panny Márie. Informačná tabuľka predstavuje návštevníkom povesť, podľa ktorej sa skala sa raz za rok otvára a umožňuje odvážlivcom vstúpiť do jej tajomných útrob. Západne od skaly sa tiahne dlhý hrebeň zvaný Čínsky múr, ktorý predstavuje ďalšiu z dominánt oblasti. Okrem skalných brál je lokalita zaujímavá vzácnou vápencovou flórou s množstvom ojedinelých druhov. K Červenokamenskému bradlu vedie náučný chodník z obce Červený Kameň. Prípadný výstup na skaly nie je zabezpečený, preto je ideálne vychutnať si ich krásu zdola.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Ilava (Trenčiansky kraj)

GPS: 49,091855 18,175962

Kontakt

Adresa: Biele Karpaty, Červený Kameň, 018 56

Web: http://www.cervenykamen.sk/navstevnik

Komentáre

      
Danka 09.02.2017 o 14:32
No je to pekné bralo, ale keďže patrí do bradlového pásma, ktoré tvorí hranicu medzi Vonkajšími a Centrálnymi Zapadnými Karpatami jeho názov naozaj znie Červenokamenské bradlo.
      
2xt3sucs 07.02.2017 o 08:03
Bradlo? Určite braDlo? Nie je to náhodou bralo?
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií