Rozhľadňa Dedovka

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

V Snowparadise na Veľkej Rači vyrástla nová rozhľadňa v časti Dedovka v nadmorskej výške 974 m. Pokrstil ju  starosta obce Oščadnica Ing. Marián Plevko a projektant Ing. Stanislav Mikovčák, symbolicky snehovou guľou počas otvorenia zimnej sezóny 14. decembra 2019.

Celkom 16 metrov vysoká vyhliadková veža je situovaná kúsok od vrcholovej stanice lanovky Dedovka, priamo nad chatou Koliba. Stavba sa skladá z murovanej a drevenej časti a ideálne zapadá do celkového konceptu strediska Snowparadise.
Návštevníci sa k nej môžu dostať z údolnej stanice Dedovky štvorsedačkovou lanovkou dlhou 1200 m, alebo peši za približne 35 minút.
Keď vystúpite z lanovky, určite novú rozhľadňu neprehliadnete.
Z rozhľadne sa vám naskytne  nový nádherný výhľad z vtáčej perspektívy na okolité doliny a kopce. A to napríklad na obec Oščadnica, Skalité, časť Poľska a Česka, pohorie Malá Fatra (napr. Rozsutec, Chleb a Stoh,…)

Rozhľadňa je zároveň galériou so šiestimi výnimočnými plastikami, ktorých  autorom je Ing. Stanislav Mikovčák. Každá z plastík má jedinečnú symboliku spätú s históriou Kysúc.

Vstup do rozhľadne je bezplatný a pre verejnosť je prístupná počas celého roka.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

GPS: 49,4081111155161 18,9324903488159

Kontakt

Email: office@snowparadise.sk

Web: https://snowparadise.sk/rozhladna-dedovka/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: nonstop

Vstupné: bezplatné

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií