Kysucká galéria v Oščadnici

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Na okraji kysuckej obce Oščadnica stojí od prelomu 19. a 20. storočia kaštieľ obklopený rozsiahlym lesoparkom. Tento kaštieľ bol v minulosti poľovníckym sídlom grófa Ballestrema, dnes poskytuje priestory Kysuckej galérii.
Kysucká galéria je regionálnou kultúrnou inštitúciou zameranou na zhromažďovanie a prezentáciu výtvarných diel, predovšetkým, nie však výhradne, výtvarných diel autorov kysuckého regiónu. Nakoľko v tomto regióne absentuje významnejšia historická výtvarná tradícia, galéria sa zameriava najmä na súčasné umenie. Okrem stálej expozície sa tu pravidelne striedajú rôzne príležitostné výstavy. V exteriéri kaštieľa, v inšpiratívnom prostredí lesoparku s množstvom vzácnych drevín, sa uskutočňujú medzinárodné sochárske sympóziá. Sochy, ktoré na týchto sympóziách vznikajú, tvoria expozíciu pod holým nebom predstavujúcu jedinečnú symbiózu umenia a prírody.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Čadca (Žilinský kraj)

GPS: 49,422783 18,841051

Kontakt

Adresa: Oščadnica 13, Oščadnica, 023 01

Telefón: +421 41 433 21 66

Email: kysgalery@vuczilina.sk

Web: http://www.kysuckagaleria.sk/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.kysuckagaleria.sk/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=56&Itemid=94

Vstupné: http://www.kysuckagaleria.sk/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=56&Itemid=94

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií