Autor fotografie : Tomáš Kludil
  • Kaštieľ v Hlohovci 2 - Civertan
Zobraziť na veľkej mape

Kaštieľ v Hlohovci

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Najvýznamnejšou historickou pamiatkou mesta Hlohovec je majestátny barokový kaštieľ vypínajúci sa na vŕšku nad mestom. Stavbu ojedinelého tvaru nepravidelného päťuholníka vybudoval významný šľachtický rod Erdödiovcov na mieste niekdajšieho stredovekého hradu. Erdödiovci zriadili v okolí kaštieľa i prekrásny park s jazierkami a francúzskymi terasami. V tomto parku dnes stojí najstaršia zachovaná budova divadla na Slovensku patriaca k architektonickým klenotom empírového slohu. V budove, ktorá do dnešných dní slúži pôvodnému účelu, sa zachoval klavír, na ktorom hral počas svojej návštevy Hlohovca svetoznámy skladateľ Ludwig van Beethoven. Kaštieľ už je čiastočne zrekonštruovaný a je pristupný verejnosti, hoci zatiaľ sú miestnosti pomerne prázdne. Zaujímavou možnosťou je prehliadka vo virtuálnej realite s VR headsetom z pohodlia otočnej sedačky, ale aj s tabletom v rukách priamo v zatiaľ nezrekonštruovaných miestnostiach môže pokračovať aj prehliadkou parku spojenou s obhliadnutím zovňajšku kaštieľa.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Hlohovec (Trnavský kraj)

GPS: 48,419446 17,787291

Kontakt

Adresa: Zámok 2267/1, Hlohovec, 920 01

Telefón: +421 33 736 81 02

Email: msu@hlohovec.sk

Web: http://www.hlohovec.sk/?id_kat_for_menu=17879

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: Kaštieľ v Hlohovci čiastočne sprístupnený verejnosti.

Vstupné: Kaštieľ v Hlohovci čiastočne sprístupnený verejnosti.

Komentáre

      
unicode 06.12.2019 o 21:08 navštívil 06.12.2019
Zamok uz je ciastocne zrekonstruovany a je pristupny verejnosti, hoci zatial su miestnosti pomerne prazdne. Zaujimavou moznostou je prehliadka vo virtualnej realite s VR headsetom z pohodlia otocnej sedacky, ale aj s tabletom v rukach priamo v zatial nezrekonstruovanych miestnostiach.
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií