Autor fotografie : Pepo13
  • Monumentálna socha Krista 1 - Pepo13
  • Monumentálna socha 3 - Margareta Piovarciova
  • Monumentálna socha Krista 4 - Anna Lukáčová
  • Monumentálna socha Krista 5 - Anna Lukáčová
Zobraziť na veľkej mape

Monumentálna socha Krista v Kline

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Na kopci Grapa nad maličkou severoslovenskou vieskou Klin sa nachádza jedinečná rarita, monumentálna socha Ježiša Krista, ktorá je kópiou slávnej brazílskej sochy v Rio de Janeiro. Monument, vytvorený miestnym ľudovým majstrom, je v poradí treťou kópiou brazílskeho Krista na svete a zároveň najvyššou sochou Spasiteľa na Slovensku. Socha dosahuje výšku 9,5 m a jej hmotnosť je 23 ton. Jej ruky smerujú na celú Oravu, ktorú majú ochraňovať.
Z vrchu, na ktorom sa monument nachádza, je prekrásny výhľad na šíru oravskú krajinku i do susedného Poľska – za priaznivého počasia dovidieť až do poľského Zakopaného. Okolie sochy je krásne upravené, nachádzajú sa tu lavičky, altánok a množstvo kvetov. Pod sochou je vybudovaná kalvária s kaplnkou a zastaveniami krížovej cesty. Vďaka tomu všetkému je kopec Grapa ideálnym výletným miestom pre všetkých, ktorí si chcú dopriať nielen telesného, ale aj duševného pokoja.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Námestovo (Žilinský kraj)

GPS: 49,453401 19,483437

Kontakt

Adresa: Klin (na kopci Grapa nad obcou), 029 41

Telefón: +421 43 558 43 21

Email: obecklin@klin.sk

Web: http://www.e-obce.info/klin/?section=189

Zdroj

http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:Klin_Panorama.jpg
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií