Autor fotografie : Majtán Robo
  • Jelení vodopád 02 - Majtán Robo
  • Jelení vodopád 03 - Majtán Robo
  • Jelení vodopád 04 - Majtán Robo
Zobraziť na veľkej mape

Jelení vodopád

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Čutkovská dolina, situovaná v ochrannom pásme Národného parku Veľká Fatra pri ružomberskej mestskej časti Černová, nie je medzi turistami až tak známym pojmom. Napriek tomu ide o miesto, ktoré sa určite oplatí navštíviť.
K najväčším atraktivitám doliny patrí Jelení vodopád, ktorý vďaka svojej výške 24 metrov predstavuje 2. najvyšší útvar svojho druhu v celom národnom parku. Vodopád sa nachádza na Jeleňom potoku, pravostrannom prítoku Čutkovského potoka. Je kaskádovitý, dvojetážový a celkom najkrajšia je jeho horná časť. Z odborného hľadiska ide o tzv. deštrukčný vodopád, čo znamená, že jeho výška i sklon sa v priebehu vekov pôsobením vody zmenšuje.
Jelení vodopád predstavuje jednu zo zastávok náučného chodníka Známa neznáma, ktorý začína v ústí Čutkovskej doliny a sprístupňuje všetky najzaujímavejšie zákutia oblasti. Úsek pred vodopádom je kvôli náročnejšiemu terénu vybavený 84 schodmi. Nakoľko množstvo vody vo vodopáde v priebehu roka kolíše, najvhodnejšie je navštíviť ho na jar alebo v obdobiach po väčších dažďoch.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Ružomberok (Žilinský kraj)

GPS: 49,053539 19,241316

Kontakt

Adresa: Veľká Fatra, Čutkovská dolina, Ružomberok, 034 06

Telefón: +421 949 328 006

Email: cutkovskadolina@gmail.com

Web: http://www.cernova.sk/download/naucnychodnik.pdf

Informácie pre návštevníkov

Vstupné: V zimných mesiacoch je časť chodníka vedúca k vodopádu uzavretá.

V blízkom okolí nájdete

Zobraziť viac ... Zobraziť menej ...

Ubytovanie v okolí

Zobraziť viac ... Zobraziť menej ...
 

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií