Veľká skala pri Ružomberku

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

K zaujímavým turistickým cieľom v okolí Ružomberku patrí nádherné dolomitové bralo zvané – azda trochu neinvenčne – Veľkou skalou. Pôsobivá krajinárska dominanta leží medzi Ružomberkom a Vlkolíncom, v hrebeni tiahnucom sa z vrchu Sidorovo. Geograficky patrí, podobne ako tento vrch, do pohoria Veľká Fatra. Najväčším kladom Veľkej skaly je okrem atraktívnej prírody, ktorá ju obklopuje, predovšetkým pomerne ľahká dostupnosť a krásny výhľad, aký by vzhľadom na to, že sa nejedná o ktovieako vysoký vrch (výška skaly je 918 m n. m.), len málokto čakal. Veľká skala sa zväčša absolvuje ako súčasť túry z Ružomberku na vrch Sidorovo a do Vlkolínca, prípadne naopak z Vlkolínca cez Sidorovo do Ružomberku.

(AKTUALIZÁCIA - jún 2014: Turistický chodník na samotný vrchol Veľkej skaly bol zrušený, oficiálna značená trasa dnes vedie tesne pod vyhliadkou.)

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Ružomberok (Žilinský kraj)

GPS: 49,059498 19,278526

Kontakt

Adresa: Veľká Fatra, Ružomberok, 034 01

Telefón: +421 44 431 36 11

Email: info@ruzomberok.eu

Web: http://sk.wikipedia.org/wiki/Ve%C4%BEk%C3%A1_skala

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií