Autor fotografie : Majtán Robo
  • Zelená jaskyňa 02 - Majtán Robo
  • Zelená jaskyňa 03 - Majtán Robo
  • Zelená jaskyňa 04 - Majtán Robo
  • Zelená jaskyňa 05 - Majtán Robo
  • Zelená jaskyňa 06 - Majtán Robo
Zobraziť na veľkej mape

Zelená jaskyňa

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Zelená jaskyňa je jednou z najmenej známych voľne prístupných jaskýň na Slovensku. Nachádza sa v skalnatej južnej časti hrebeňa Duče, neďaleko turisticky obľúbenej Dobšinskej ľadovej jaskyne. I keď sa z hľadiska veľkosti a atraktivity so svojou susedkou nemôže porovnávať, predstavuje zaujímavý výletný cieľ. Jej návštevu možno odporúčať najmä ľuďom, ktorí majú záľubu v odhaľovaní menej známych turistických atrakcií a atrakcií s nie práve masovou návštevnosťou.
Zelená jaskyňa, vytvorená podzemnými vodami bohatými na oxid uhličitý, má celkovú dĺžku 31 m. Zaujímavá je dvomi vstupnými otvormi situovanými blízko seba. Krasová výzdoba v nej absentuje. Napriek tomu bola ako mimoriadne hodnotný prírodný útvar vyhlásená i za prírodnú pamiatku so 4. stupňom ochrany.
Zelená jaskyňa je situovaná v blízkosti modro značeného turistického chodníka, ktorý vedie z osady Dobšinská Ľadová Jaskyňa okolo rovnomennej jaskyne až do sedla Pod Hanesovou a do obce Stratená.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Rožňava (Košický kraj)

GPS: 48,85915 20,310818

Kontakt

Adresa: Slovenský raj, Dobšiná, 049 25

Web: https://sk.wikipedia.org/wiki/Zelen%C3%A1_jasky%C5%88a

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: Jaskyňa je voľne prístupná verejnosti.

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií