Vlastivedné múzeum v Galante

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Vlastivedné múzeum v Galante sídli v historickej budove bývalej banky v centre mesta a svojou činnosťou sa usiluje o zachovanie, ochranu a rozvoj kultúrneho dedičstva galantského regiónu. Za úspechy dosiahnuté vtomto smere získalo v nedávnej minulosti od Ministerstva kultúry SR prestížnu cenu Múzeum roka 2014.
V hlavnej budove múzea môžu návštevníci obdivovať viacero zaujímavých expozícií. V expozícii Mestská bytová kultúra sú prezentované kolekcie vzácneho historického nábytku z konca 19. a začiatku 20. storočia reprezentujúce štýl bývania vyššej spoločenskej triedy Rajúsko-Uhorska. Expozícia Tradičná ľudová kultúra galantského regiónu predstavuje zavítavším rôznorodé spôsoby života galantského ľudu počas posledných 200 rokov, spoznáme tu ľudové bývanie, tradičné odevy, remeslá i množstvo ľudovoumeleckých predmetov z regiónu. V ďalších expozíciách uvidíme vzácne sakrálne pamiatky z 18.-19. storočia, dobové zariadenie lekárne z roku 1909, archelogické nálezy a diela najvýznamnejších výtvarníkov regiónu. Dozvieme sa i čo-to o dejinách mlynárskeho remesla od kamenného žarnova až po umelé mlyny, na ktoré je región obzvlášť bohatý. Vo výstavnej sále múzea sa pravidelne obmieňajú aj rozličné tematické výstavy.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Galanta (Trnavský kraj)

GPS: 48,191362 17,731552

Kontakt

Adresa: Hlavná 976/8, Galanta, 924 01

Telefón: +421 31 780 55 35

Email: vlast.muzeum.ga@zupa-tt.sk

Web: https://www.facebook.com/Priatelia-Vlastivedn%C3%A9ho-m%C3%BAzea-v-Galante-393081304140827/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.muzeum.sk/?obj=muzeum&ix=vmga

Vstupné: http://www.muzeum.sk/?obj=muzeum&ix=vmga

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií