Termálne kúpalisko Podhájska

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Termálne kúpalisko Podhájska nachádzajúce sa na juhu Slovenska neďaleko Nových Zámkov poskytuje možnosť oddychu a rekreácie tak v letnom, ako aj v zimnom období. Návštevníkov kúpaliska tvoria nielen Slováci, ale aj turisti z Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska a ďalších krajín.
V kúpalisku sa využíva nielen v slovenskom meradle unikátna termálna voda, ktorá je svojím zložením a výraznými blahodarnými účinkami na pohybový aparát, dýchacie cesty, cievnu sústavu, kožu, urologické a gynekologické problémy porovnateľná s vodou z Mŕtveho mora.
Počas letnej turistickej sezóny je návštevníkom Podhájskej k dispozícii rekreačný areál s rozlohou 12 ha, v ktorom je 10 bazénov s geotermálnou či úžitkovou vodou s teplotou 18 až 40°C. Nájdeme tu plavecký bazén, relaxačné bazény, detské bazény či ochladzovací bazén. Obľúbenou atrakciou sú tobogany dlhé 18,5 až 48 metrov s rôznymi obťažnosťami šmýkania. Návštevníci môžu využívať i prírodné soláriá na slnenie s bujnou vegetáciou a najrôznejšie športoviská. Počas zimnej sezóny sú k dispozícii 2 bazény s geotermálnou vodou a ochladzovací bazén.
Súčasťou termálneho kúpaliska Podhájska je i Relaxačno-rekondičný komplex a Wellness centrum Aquamarin. V ponuke Relaxačno-rekondičného komplexu sú masáže, hydromasážne vane, sauna či solárium. Wellness centrum Aquamarin ponúka širší komplex služieb pre oddych a rekreáciu. Nachádza sa tu Bazénový svet s 9 vonkajšími a vnútornými bazénmi s množstvom vodných atrakcií a tiež Vitálny svet s komplexom sáun, tropickým tunelom, „vodným peklom“, morským kúpeľom, tepidáriom, ľadopádom či „vedrom odvahy“.
To všetko robí z Termálneho kúpaliska Podhájska jedno z najvýznamnejších stredísk rekreácie a vodnej zábavy na Slovensku.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Nové Zámky (Nitriansky kraj)

GPS: 48,0993 18,33959

Kontakt

Adresa: Termálna ulica, Podhájska, 941 48

Telefón: +421 35 658 61 33; +421 911 103 443

Email: info@obecpodhajska.sk

Web: http://www.tkpodhajska.sk/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.tkpodhajska.sk/kupalisko/otvaracia-doba

Vstupné: http://www.tkpodhajska.sk/cenniky/cennik-kupalisko

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií