Termálne kúpalisko Margita – Ilona

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Termálne kúpalisko Margita – Ilona leží na rozhraní Podunajskej nížiny a Štiavnických vrchov, približne 6 km od mesta Levice.
Na návštevníkov tu čakajú 4 bazény napĺňané termálnou vodou s teplotou 25°C a obsahom minerálnych solí cca 1020 mg/l. Nájdeme tu veľký laminátový plavecký bazén s dĺžkou 50 m a malý laminátový bazén vhodný pre odrastenejšie deti. Tieto dva bazény sú prevádzkované modernou technológiou neustálej cirkulácie vody. Pre deti do 6 rokov je určený najmenší bazén s hĺbkou vody 30 – 40 cm, v ktorom sa nachádza malý vodný hríb a šmykľavka. Rodičia môžu na deti dozerať z vodou obmývaného plážového vstupu do bazéna. Skladbu bazénov dopĺňa obľúbený veľký rekreačný bazén s vodným hríbom a 10 m dlhým vodným sklzom. Bazén má vytvorený pozvoľný, tzv. plážový vstup, kde hĺbka vody začína od 0 cm a pomaly sa zvažuje. Tento priestor je ideálny na opaľovanie a slnenie.
K najväčším atrakciám kúpaliska patrí 71 m dlhý tobogan, kde si na svoje prídu všetci milovníci adrenalínovej zábavy.
V areáli kúpaliska sa nachádza reštaurácia, bufety, detské ihrisko a množstvo športovísk, napríklad tenisové kurty, ihriská pre plážový volejbal, streetbal, futbal, basketbal, minigolf... Samozrejmosťou je bohato vybavená požičovňa športových potrieb.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Levice (Nitriansky kraj)

GPS: 48,189108 18,66384

Kontakt

Adresa: A. Sládkoviča 2, Levice, 934 01

Telefón: +421 36 631 42 86

Email: margita-ilona@margita-ilona.sk

Web: http://www.margita-ilona.sk/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.margita-ilona.sk/cen_ku.htm

Vstupné: http://www.margita-ilona.sk/cen_ku.htm

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií