Autor fotografie : S. Osuský
Zobraziť na veľkej mape

Sväté schody v Malackách

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Na svete je len niekoľko tzv. Svätých schodov. Prvé, originálne, sú tie, po ktorých kráčal Ježiš Kristus v Pilátovom paláci v Jeruzaleme. Od 4. storočia sa nachádzajú v budove Svätých schodov Ríme, kam ich nechala preniesť cisárovná Helena. Druhé Sväté schody predstavuje kópia v Jeruzaleme. Pre nás sú však najzaujímavejšie Sväté schody, ktoré sa nachádzajú v Malackách.
Malacké Sväté schody dal vybudovať gróf Pavol Pálffy. Nachádzajú sa v Kaplnke Svätých schodov v areáli františkánskeho kostola a kláštora. V schodoch, ktorých je dohromady 27, sa ukrývajú vzácne relikvie svätých. Počas špeciálnych pobožností, ktoré sa v kaplnke konávajú, sa po nich kolenačky vystupuje a každý schod sa z úcty k relikviám  pobozká. Mimo bohoslužieb sa po schodoch nechodí, možno si ich však obzrieť, prípadne, ak je návštevník veriaci, môže sa pri nich pomodliť.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Malacky (Bratislavský kraj)

GPS: 48,436065 17,018527

Kontakt

Adresa: Kláštorné námestie 1162/3, Malacky, 901 01

Telefón: +421 34 772 21 89

Web: http://www.malacky.sk/index.php?page=navstevnik&menuid=304

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.malacky.sk/index.php?page=navstevnik&menuid=304

Vstupné: Vstup do kaplnky Svätých schodov je bezplatný.

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií