Autor fotografie : Daniela Tomášiková
  • Rusovské jazero 2 - Daniela Tomášiková
Zobraziť na veľkej mape

Rusovské jazero

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

V peknom prostredí lužných lesov na okraji mestskej časti Bratislava – Rusovce sa rozkladá jazero so štrkopieskovým dnom a pomerne čistou vodou. Pláže okolo jazera sú zväčša trávnaté. Rusovské jazero sa v letných mesiacoch využíva na kúpanie, avšak iba neoficiálne, nie sú tu vybudované sociálne zariadenia ani nijaké iné zariadenia poskytujúce rekreantom služby. Je známe, že jazero hojne navštevujú nudisti.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Bratislava (Bratislavský kraj)

GPS: 48,061045 17,154054

Kontakt

Adresa: Bratislava - Rusovce, 851 10

Telefón: +421 2 16 186

Email: touristinfo@bratislava.sk

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: Jazero je voľne prístupné verejnosti.

Vstupné: Vstupné sa neplatí.

Komentáre

      
odovolenke 07.06.2021 o 14:30 navštívil 07.06.2021
Krásne jazero s čistou vodou a peknými zákutiami na kúpanie. Obľubu si získalo najmä medzi priaznivcami nudizmu, ktorí využívajú najmä stranu jazera pri hrádzi.
Výhodou sú menšie plážičky obrastené stromami, čiže poskytujú príjemný tieň a súkromie.
V zime vhodné na otužovanie.
      
Zoe2912 01.10.2016 o 20:57 navštívil 01.10.2016
Pre mna prijemne ovlazenie v cistej
 vonavej vode, bola bajecna a krasna rozlucka s letom.
V tele chodilo elektroauticko so zmzrkou, na druhej strane kanala sa bolo mozno viezt asi po Cunovo v konskom zaprahu - zazitok, ktory v Madarsku fici na plne obratky. Chyba mi tu kavicka z auticka a socialne mobilne zariadenia - ale chapem to. Ludia sa tu chovaju uplne normalne a bez vytrznosti a vandalizmu, co musim vsak dorazne vytknut, ze neupratuju po sebe odpadky - co sme mohli a nehrozili to hepatitidou typu C, sme pobrali ale mnoho toho ostalo vo vreciach, o ktore nik nema zaujem a clovek ich uz sam ani neodnesi - ktovie, ci pochadzaju z nočných žúrov, opekačiek alebo od rybarov. Do krikov chodia ludia vykonavat velke potreby, po psikovskych velkych kakaniciach sa tiez neunuva vacsina upratat. Psici tu este nikoho nenapadli a ani neobtazuju. Na margo nudistov by som napisala, ze nik ich tu neriesi, maju samostatne sekcie a nepachaju ziadne nepristojnosti, len sa opaluju, diskutuju medzi sebou /ano, aj sefovia firiem holi riesia obchody../, vsetci tento stav beru prirodzene. Maju svoje teritoria a neobtazuju nikoho. V strede je OSTROV RAJSKYCH POKUSENI a opodial je VENUSINA PLAZ. Je to ich styl a nikomu sa nepotrebuju ukazovat a exhibovat. Su akasi uzatvorena societa, nechodia medzi deti. Viacmenej stoja a opaluju si telo, konverzuju, citaju si... Psickovia behaju navolno ale za dobu troch tyzdnom som nezaznamenala ziaden incident so psom. Len zhrniem, ze odpad v tejto oblasti je najviac nerieseny a je to desive, spinave. Viem si celkom dobre predstavit toto krasne jazierko s o trocha vacsou cistotou a disciplinou - po sebe nech si kazdy uprace a doveze si to prec. Kakanice tiez z hladisla hygieny a epidemiologie treba riesit.....  Super je, ze hned je vedla cyklisticka a korculiarska trasa a ste celi den aktivni. Len viac hygieny, zbierat, zametat, odvazat.   To su moje postrehy a dojmy - a daju sa tam zhotovit nadherne fotografie!!!! (mam ich na FB...)
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií