Galéria súčasného umenia Schaubmarov mlyn

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Schaubmarov mlyn je súčasťou Slovenskej národnej galérie. Ide o jediný zachovalý potočný mlyn na Slovensku s funkčnou mlynskou technológiou. Nájdete tu expozíciu mlynárstva a galériu výtvarného umenia, v ktorej dostáva priestor najmä moderné a súčasné umenie a dizajn.

V mlyne sa venujeme nielen uchovávaniu kultúrneho dedičstva a prezentácii výtvarného umenia. Organizujeme aj množstvo sprievodných podujatí, ktoré súvisia s vizuálnym umením, prírodou a životným prostredím, remeslami a jedlom.

Počas roka sa môžete zapojiť do workshopov, zúčastniť sa komentovaných prehliadok, koncertov, navštíviť trhy a ďalšie podujatia pre odbornú aj širšiu verejnosť.

Súčasťou areálu Schaubmarovho mlyna je i ovocný sad, ktorý postupne revitalizujeme a plánujeme sprístupniť pre verejnosť. Po prehliadke mlynskej expozície a aktuálnej výstavy neobíďte ponuku pekných kníh o umení a prírode a rôznych drobností z našej dielne. Oddýchnuť si môžete pri káve a koláčiku, ktoré vám ponúkame v našej kaviarni.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Pezinok (Bratislavský kraj)

GPS: 48,31124 17,264392

Kontakt

Adresa: Cajlanská 2834/255, Pezinok – Cajla, 902 01

Telefón: +421 33 640 40 35

Email: pezinok@sng.sk

Web: http://www.sng.sk/sk/uvod/vysunute-pracoviska/pezinokcajla

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: www.sng.sk/pezinok

Vstupné: http://www.sng.sk/sk/uvod/vysunute-pracoviska/pezinokcajla/vstupne

Zdroj

http://www.sng.sk/sk/uvod/vysunute-pracoviska/pezinokcajla
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií