Autor fotografie : Rastislav Tomus
  • Kamenistá dolina (CHKO Poľana) - 2
  • Kamenistá dolina (CHKO Poľana) - 1
  • Kamenistá dolina (CHKO Poľana) - 4
  • Kamenistá dolina (CHKO Poľana) - 5
Zobraziť na veľkej mape

Kamenistá dolina (CHKO Poľana)

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Približne 25 kilometrov dlhá Kamenistá dolina (CHKO Poľana) začína v horskej obci Sihla. Tiahne sa najprv severozápadným smerom, následne sa stáča na sever a ústi do doliny riečky Čierny Hron na Sväton Jáne. Celou dĺžkou Kamenistej doliny tečie Kamenistý potok, ktorý tvorí jeden z prítokov Čierneho Hrona. Od obce Sihla v dĺžke 2,5 kilomentra  je potok vyhlásený za chránený prírodný areál - Meandre Kamenistého potoka. Neskôr, po prúde je potom chráneným domovom ohrozenej Vydry riečnej.
V minulosti viedla Kamenistou dolinou jedna z vetiev Čiernohronskej lesnej železnice.Vetva neprežila masívne rušenie lesných železníc v 80. rokoch 20 storočia. Pri  návšteve Kamenistej doliny určite narazíte na zvyšky tejto železničky vo forme násypov, priepustov či mostov.
Ďalším lákadlom Kamenistej doliny je tajch Hrončok, ktorý v minulosti slúžil ak vodná nádrž zachytávajúca vodu, ktorá sa následne využívala na splavovanie dreva z hustých lesov do dolín k ľudským obydliam a pílam.
Na záver by som pridal pár odporúčaní. 1-  Trasu je lepšie absolvovať na bicykli, nakoľko na pešo je to fakt kus a po asfalte. 2 - Treba dávať pozor na medvede, ktoré sa tu v hojnom počte vyskytujú. Na 150 metrov sme mali aj mi stretko.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Brezno (Banskobystrický kraj)

GPS: 48,6609952393172 19,6327409267426

Komentáre

      
Rastislav 18.06.2017 o 21:17 navštívil 30.04.2017
Kamenistá dolina
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií