Autor fotografie : http://www.kosutka.sk/
  • Rekreačné stredisko Košútka 02
  • Rekreačné stredisko Košútka 03
  • Rekreačné stredisko Košútka 04
  • Rekreačné stredisko Košútka 05
  • Rekreačné stredisko Košútka 06
  • Rekreačné stredisko Košútka 07
  • Rekreačné stredisko Košútka 08
Zobraziť na veľkej mape

Rekreačné stredisko Košútka

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Stredisko Košútka leží v oblasti Veporských vrchov pri meste Hriňová, v nadmorskej výške 503 - 723 m n. m., a ponúka svojim návštevníkom rôzne spôsoby aktívneho trávenia voľného času tak v lete, ako aj v zime.
V zime je v prevádzke ski centrum situované na severných svahoch vrchu Košútka. Nachádzajú sa tu technicky zasnežované zjazdové trate s celkovou dĺžkou 2500 m. Trate sú rôznej náročnosti od ľahkej cez stredne ťažkú až po ťažkú, takže si v stredisku prídu na svoje začínajúci i pokročilí lyžiari a snowboardisti. Na hlavnej trati dlhej 970 m je vďaka umelému osvetleniu i možnosť večerného lyžovania. O prepravu návštevníkov na svahu sa starajú 3 lyžiarske vleky. V stredisku je k dispozícii i snowboard park, požičovňa lyží a lyžiarska škola.
V lete sa Košútka mení z lyžiarskeho strediska na adrenalínový park. Nachádza sa tu najdlhšia zip wire dráha na Slovensku. Ide o 455 m dlhý zjazd na kladke medzi dvoma dolinami, ktorý ponúka nádherný panoramatický výhľad. Tiež je tu pre návštevníkov downhillová dráha vhodná pre zjazd na horských bicykloch alebo lanový jump park s trampolínami a skákacím hradom.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Detva (Banskobystrický kraj)

GPS: 48,561272 19,532576

Kontakt

Adresa: Hriňová, 962 05

Telefón: +421 907 814 487; +421 905 773 344

Email: info@kosutka.sk

Web: http://www.kosutka.sk/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.kosutka.sk/

Vstupné: http://www.kosutka.sk/zima/sk/prices.html

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií