Autor fotografie : Lubomir Jurik
  • Poľana 02 - Lubomir Jurik
Zobraziť na veľkej mape

Poľana - 1458 m n. m.

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Majestátny zalesnený vrch Poľana je najvyšším vrchom rovnomenného básnikmi ospievaného pohoria, predstavujúceho pozostatok jednej z najväčších sopiek v Európe. Toto pohorie je zároveň centrom rázovitého regiónu Podpoľanie, ktorý sa nachádza v samotnom srdci Slovenka, a ktorý je známy predovšetkým svojím charakteristickým folklórom. Samotný vrch Poľana je pomerne málo navštevovaný, turisti, ktorí sa sem vyberú, tu nájdu skutočne božské ticho a pokoj. Tí menej šťastní môžu medzi stromami kde-tu nájsť i medveďa.
Najjednoduchšou prístupovou trasou na Poľanu je značený chodník od Horského hotela Poľana. Táto trasa vedie cez lesy a krásne horské lúky až do sedla Priehybina a z tohto sedla pomerne strmo na vrchol. Vrchol je zalesnený, poskytuje preto len veľmi obmedzený výhľad. Na iných miestach sa však návštevníkom niekoľko skutočne pekných výhľadov predsa len naskytá.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Detva (Banskobystrický kraj)

GPS: 48,637083 19,483587

Kontakt

Adresa: Hriňová, 962 05

Web: http://sk.wikipedia.org/wiki/Po%C4%BEana_%28vrch%29

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií