Chata pod Čertovicou

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Historická zrubová Chata pod Čertovicou situovaná v národnom parku Nízke Tatry v obci Vyšná Boca, láka svojich návštevníkov nielen na výhodnú polohu, komfortné priestory, ale aj krásne a tiché prostredie v okolí chaty. Celoročná prevádzka chaty Vám ponúka v zime kvalitnú lyžovačku, v lete turistiku a prechádzky, rôzne výlety, pobyty a zber lesných plodov, či húb.

Chata pod Čertovicou sa nachádza v sedle pri minerálnom jazere Kyselka v nadmorskej výške 1232 metrov nad morom. Už táto nadmorská výška zaručuje ideálne miesto pre zimné športy s garanciou optimálnych snehových podmienok od decembra do apríla.

Sedlom prechádza aj turistický chodník ktorý je označený červenou farbou a je súčasťou cesty hrdinov SNP.  Chata je tiež ideálne východiskové miesto pre zimnú a letnú hrebeňovú turistiku.

Chata sa nachádza približne 10 km od najvyššieho vrchu Nízkych Tatier a 15 km od strediska Jasná. Chata je tiež východiskom na lyžiarske túry a skialp a tiež na bežkovanie.

Je tu sústredených 5 lyžiarskych vlekov 7 lyžiarskych svahov o dĺžke 12 km s dennou úpravou snehu na zjazdovkách. Niektoré zo zjazdoviek sú tiež umelo zasnežované.

Chata sa nachádza priamo pri lyžiarskom stredisku Čertovica a Čertovica STIV, ktoré sa nachádzajú na severných svahoch Čertovej svadby. Vzdialenosť chaty je 100 m od lyžiarskeho vleku, čo umožňuje pre ubytovaných hostí ísť do lyžiarskeho strediska priamo na lyžiach.

Okolité svahy Nízkych Tatier ako Ďumbier, Čertova Svadba, Kumštové sedlo a ako aj celé okolie hrebeňa z Čertovice na Chopok ponúka všetkým milovníkom skialpu a lyžovania vo voľnom teréne vynikajúce vyžitie a jazdy v nádhernej prírode plnej úžasného snehu.

V tejto lokalite sa tiež nachádza bežkárska trať o dĺžke 23 km, ktorá je denne upravovaná.

Okolie chaty je stvorené ako pre letné, tak zimné relaxačné pobyty s aktívnym využitím voľného času pre outdoorové aktivity.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Liptovský Mikuláš (Žilinský kraj)

GPS: 48,906345 19,744455

Kontakt

Adresa: Vyšná Boca 259, Vyšná Boca, 851 01

Telefón: +421 911 306 951

Email: info@chatapodcertovicou.sk

Web: http://www.chatapodcertovicou.eu/

Informácie pre návštevníkov

Cenník: http://www.chatapodcertovicou.eu/cenn%C3%ADk.aspx

Ubytovanie

Min. cena osoba/noc: 13,00 €

Max. počet osôb: 38

Vybavenie: Sauna, Reštaurácia, Krb, Internet, Parkovisko bezplatné, Bar, Úschovňa lyží

Min. počet osôb na noc: 1

Min. počet nocí: 1

Formát izieb: 6x2, 2x2+1, 4x3, 1x8

Počet spální: 13

Počet kúpeľní: 8

Počet WC: 7

 

V blízkom okolí nájdete

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií