Autor fotografie : milomihalik@gmail.com
  • Dereše 1 - Wikipedista:Gower.jpg
  • Dereše 2 - Podzemnik
  • Dereše 3 - Podzemnik
  • Dereše 4 - Podzemnik
Zobraziť na veľkej mape

Dereše - 2004 m. n. m.

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Majestátny a rozložitý vrch Dereše predstavuje najskalnatejšiu časť hlavného hrebeňa Nízkych Tatier s množstvom kamenných morí. Jeho južné svahy sú mierne, severné však spadajú strmými žľabmi a stenami do ľadovcových kotlov. Vrchol Dereší má podobu rozpukaného skaliska a ponúka prekrásny ďaleký rozhľad podobný rozhľadu z Chopka. Možno odtiaľto obdivovať krásy Demänovskej či Bystrej doliny, vrcholov Nízkych Tatier, ale i Malú a Veľkú Fatru, Vysoké a Západné Tatry. Dereše sú prístupné po značkovaných turistických chodníkoch, východiskom výstupov môžu byť Tále či Dolná Lehota. Oblasť Dereší je charakteristická častým výskytom kamzíkov.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Liptovský Mikuláš (Žilinský kraj)

GPS: 48,940786 19,572918

Kontakt

Adresa: Nízke Tatry, Demänovská Dolina

Web: http://sk.wikipedia.org/wiki/Dere%C5%A1e

Zdroj

http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Dere%C5%A1e

Komentáre

      
Orfanik von Siebenbürgen 20.08.2020 o 16:59
Šel jsem po červeně značené hřebenovce. Vedla těsně pod vrcholem. Značenou cestu přímo na vrchol jsem však neviděl, z čehož jsem usoudil, že vrchol oficiálně není přístupný. Zde se ale dovídám, že je možné jít až na vrchol.
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií