Skalka – 377 m n. m.

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Nevysoký vŕšok Skalka dvíhajúci sa nad obcou Hubina predstavuje pekné výletné miesto vhodné i pre seniorov a rodiny s deťmi. Vrch pokrýva lesostep, kde trávnaté lúky striedajú veľké plochy obrastené vysokým krovím. Stromy tu temer nenájdeme. Vrcholovú časť tvorí menšie skalisko, ktorému zrejme vrch vďačí za svoj názov. Na skalisku sa nachádza slovenský dvojkríž a pozostatok vysielača. Z tohto miesta sa naskytajú malebné výhľady na všetky strany. Môžeme odtiaľto vidieť obec Hubina, mesto Piešťany, v pozadí i Nové Mesto nad Váhom a komíny jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. Z pohorí sa naskytá pekný pohľad na Malé Karpaty, ktoré ohraničujú západný horizont, na druhej strane vidíme Považský Inovec, do ktorého patrí aj samotná Skalka.
Na vrch Skalka sa dostaneme po modrej turistickej značke z Hubiny. Výstup je vďaka malému prevýšeniu nenáročný. Výlet na Skalku možno spojiť i s návštevou hradiska Kostolec, na ktoré sa dostaneme taktiež z obce Hubina.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Piešťany (Trnavský kraj)

GPS: 48,623638 17,895093

Kontakt

Adresa: Považský Inovec, Hubina, 922 21

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií