Autor fotografie : Daniela Tomášiková
  • Mútňanský vodopád 02
  • Mútňanský vodopád 03
  • Mútňanský vodopád 04
  • Mútňanský vodopád 05
Zobraziť na veľkej mape

Mútňanský vodopád

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

V malebnej roklinke Mútňanského potoka v Kremnických vrchoch sa ukrýva menší, avšak veľmi atraktívny Mútňanský vodopád. Jeho výška len o málo presahuje 2 metre. Vodopád, hoci sa nachádza v peknom prírodnom prostredí, nie je často navštevovaný, poznajú ho viac-menej len miestni. Výlet k nemu je vhodný skôr pre „fajnšmekrov“ a ľudí, ktorí radi odhaľujú rôzne skryté, málo známe zákutia slovenskej prírody.
Túra k Mútňanskému vodopádu môže začať na okraji obce Tajov (v smere na Králiky), v mieste, kde sa Mútňanský potok vlieva do Tajovského potoka (GPS: 48.742385, 19.058153). Z tohto miesta vedie popri Mútňanskom potoku dobrá lesná cesta. Treba však dávať pozor, pretože vodopád je ukrytý pod ňou. V mieste, kde sa začne cesta odkláňať doľava od potoka a začne prudko stúpať, treba pokračovať vedľa potoka, a po pár desiatkach metrov sme pri ňom. Po prezretí vodopádu sa možno vrátiť na cestu a pokračovať ňou ďalej až k jazeru Mútne (Mútnô), okolo ktorého prechádza modrá turistická značka z rekreačného strediska Králiky na Trávny Ždiar.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Banská Bystrica (Banskobystrický kraj)

GPS: 48,734819 19,055403

Kontakt

Adresa: Tajov, 976 34

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií