Autor fotografie : Jaroslava Čulenová
Zobraziť na veľkej mape

Lyžiarske a rekreačné stredisko Salamandra Resort

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Salamandra Resort je jediným lyžiarskym strediskom v Štiavnických vrchoch. Nachádza sa pri Hodrušskom jazere, na svahu so severovýchodnou orientáciou, v nadmorskej výške 579 - 850 m n. m. V stredisku je k dispozícii 1 červená (stredne ťažká) zjazdová trať s dĺžkou 1400 m a prevýšením 271 m. Zjazdovka je technicky zasnežovaná a čiastočne osvetlená na večerné lyžovanie. Na prepravu návštevníkov slúži štvorsedačková lanovka a lyžiarsky vlek. V stredisku sa nachádzajú 3 bežkárske trate s dĺžkou 3,4 - 4,8 km, tiež klzisko, možnosť jazdy na snežných skútroch a snowtubing – zjazd z kopca na gumených kolesách po tubingovej dráhe s umelými snehovými vlnami. K samozrejmým službám patrí požičovňa lyží, skiservis a lyžiarska a snowboardová škola a škôlka.
Salamandra Resort je však nie len zimným, ale aj letným strediskom. Počas letných prázdnin premáva štvorsedačková lanovka, na ktorú je možné pripevniť aj bicykle, takže ju môžu využiť nielen peší turisti, ale aj cykloturisti. Okrem toho sa v rekreačnom areáli nachádza i niekoľko viacúčelových ihrísk.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Žarnovica (Banskobystrický kraj)

GPS: 48,457463 18,853679

Kontakt

Adresa: Hodruša - Hámre, 966 61

Telefón: +421 918 789 454

Email: info@salamandra.sk

Web: http://www.salamandra.sk/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.salamandra.sk/

Vstupné: http://www.salamandra.sk/

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií