K.Gallery - galéria úžitkového umenia

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

K.Gallery je jedinečnou bratislavskou galériou prezentujúcou originálne špičkové objekty úžitkového, ale aj voľného umenia. Venuje sa predovšetkým prezentácií mladých slovenských autorov. Galéria uvádza autorské samostatné výstavy raz mesačne. Počas svojej činnosti predstavila už viac ako 100 slovenských dizajnérov, ktorých šikovnosť a originalitu obdivujú nielen domáci, ale aj zahraniční návštevníci. Galéria svojím výberom výstav prezentuje rôzne druhy úžitkového umenia ako sklo, porcelán, nábytok, šperky, odev, ale aj voľné umenie.
V prvej dekáde existencie galérie bola v prednej časti stála expozícia Bořka Šípka, niekdajšieho dvorného architekta Václava Havla, svetoznámeho umelca, ktorý priniesol poetický pohľad na svet oprostený od masovej a sériovej výroby, a ktorého diela vlastnia osobnosti ako Hillary Clinton, španielsky kráľ Juan Carlos či britský princ Charles. Po desiatich rokoch galéria zmenila koncepciu a začala sa zameriavať hlavne na slovenských, v menšej miere aj zahraničných výtvarníkov s prezentáciou ich tvorby v celom priestore galérie.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Bratislava (Bratislavský kraj)

GPS: 48,142537 17,106596

Kontakt

Adresa: Ventúrska 8, Bratislava, 811 01

Telefón: +421 905 635 761

Email: k.gallery@chello.sk

Web: http://www.kgallery.sk/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.kgallery.sk/

Vstupné: +421 905 635 761; k.gallery@chello.sk

Zdroj

http://www.kgallery.sk/
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií