Zveropark

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Zveropark, rozprávkové miesto plné pokoja, zelene a predovšetkým najrôznejších druhov malých i veľkých zvierat, sa rozprestiera v krásnom prostredí Revištského Podzámčia pri meste Žarnovica. V rozľahlom areáli obkolesenom prírodou pohoria Vtáčnik môžno vidieť hospodárske zvieratá, lesnú a poľnú zver Slovenska, ale aj rôzne cudzokrajné živočíchy. Z tých najzaujímavejších môžeme spomenúť losa, vtáka emu, bažanta zlatého, maru stepnú, skunka pruhovaného či exoticku chocholatú sliepku hodvábničku. V Zveroparku sa nachádza okolo 30 druhov zvierat.
Jednou z najväčších atrakcií Zveroparku je „hladkací kútik“. Deti, ale nielen ony, si môžu pohladkať alebo aj nakŕmiť miniovečky, minikozičky či zajačiky. Rodiny s deťmi sa potešia tiež piknikovej lúke, detskému ihrisku a najrôznejším hravým atrakciám, ako je lesné bludisko, obria šmykľavka či zaujímavé preliezačky.
K pohodovej atmosfére prispieva jazierko, v ktorom si návštevníci môžu chytiť ryby. Chytené ryby si následne môžu pripraviť na ohnisku, prípadne im ich ugriluje personál Zveroparku.
V areáli Zveroparku sa príležitostne uskutočňujú i rôzne kultúrne podujatia, prednášky a workshopy.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Žarnovica (Banskobystrický kraj)

GPS: 48,511521 18,715319

Kontakt

Adresa: Revištské Podzámčie 38, Žarnovica, 966 01

Telefón: +421 907 348 476; +421 903 711 215

Email: info@zveropark.sk

Web: http://www.zveropark.sk/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.zveropark.sk/zakladne-info/otvaracie-hodiny

Vstupné: http://www.zveropark.sk/zakladne-info/vstupne

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií