Lyžiarske stredisko Jasenská dolina

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Jasenská dolina ležiaca medzi obcami Belá - Dulice a Turčianske Jaseno patrí k najznámejším a najnavštevovanejším dolinám vo Veľkej Fatre. Tunajšie lyžiarske stredisko pozostáva z dvoch lokalít – Kašová a Lehota, ktoré sú od seba vzdialené asi 1 km.
Lokalita Kašová je vhodná najmä pre menej náročných a stredne pokročilých lyžiarov. Tunajšie trate sú v kategóriách ľahká a stredne ťažká. K dispozícii je 6 vlekov a 1 štvorsedačková lanovka. Celý areál je osvetlený, vďaka čomu je tu možnosť večerného lyžovania. Zjazdové trate sú technicky zasnežované. V Kašovej je i možnosť snowtubingu.
Lokalita Lehota je vhodná skôr pre náročnejších lyžiarov. Lyžuje sa len na prírodnom snehu. K dispozícii je jeden vlek a 3 zjazdovky s dĺžkami 750 – 1100 m, všetky v kategórii ťažká.
V oblasti sú i podmienky pre bežkárov, nachádzajú sa tu 3 trate, ktorých východiskom je lokalita Kašová.
V stredisku je pre návštevníkov celý rad služieb od skiservisu a lyžiarskej školy a škôlky až po úschovňu batožín či požičovňu športových potrieb.
Jasenská dolina má čo ponúknuť i mimo lyžiarskej sezóny. V lete sa tu prevádzkuje lyžovanie na tráve, na skikolách a pásových lyžiach. K dispozícii je tiež detské ihrisko.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Martin (Žilinský kraj)

GPS: 49,010406 19,009644

Kontakt

Adresa: Belá - Dulice, 038 11

Telefón: +421 43 429 77 17

Email: jasenskadolina@gmail.com

Web: http://www.jasenskadolina.sk/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.jasenskadolina.sk/

Vstupné: http://www.jasenskadolina.sk/cennik

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií