Autor fotografie : Przykuta
  • Hrad Čičava 2 - Przykuta
  • Hrad Čičava 3 - Przykuta
Zobraziť na veľkej mape

Čičavský hrad

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Pôvabná ruina legendami opradeného hradu Čičava sa rozkladá na vápencovom návrší Ondavskej vrchoviny neďaleko Vranova nad Topľou. Historickou zaujímavosťou tohto hradu je v minulosti na celom Slovensku známa Čičavská kniha, alebo „Kniha lží a klamstiev“, ktorá sa na hrade nachádzala v 16. a 17. storočí, a do ktorej sa zapisovali všakovaké nepravdy a klamstvá spoločne s menami tých, ktorí ich vyslovili. Výstup na Čičavský hrad odmení každého návštevníka prekrásnym výhľadom na Východoslovenskú pahorkatinu, rieku Ondavu či Humenské vrchy. Tí odvážnejší sa môžu pokúsiť nájsť povestný čičavský poklad, ktorý je vraj ukrytý v podzemí hradu, a ktorý stráži tajomný oheň chrliaci čierny pes. Legenda vraví, že ak sa k sieni s pokladom na Veľký piatok prekope spravodlivý a zbožný človek, bude mu dovolené nabrať si trošku zlata, ak sa sem však odváži vstúpiť nekajúcny hriešnik, bude mať do činenia s plamennou beštiou a dažďom padajúcich kameňov.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Vranov nad Topľou (Prešovský kraj)

GPS: 48,914406 21,738311

Kontakt

Adresa: Sedliská, miestna časť Podčičva

Web: http://www.cicava.ocu.sk/sk/-historia

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: Hrad je voľne prístupný verejnosti.

Vstupné: Hrad je voľne prístupný verejnosti.

Komentáre

      
crashy 15.08.2016 o 13:11 navštívil 10.08.2016
Som úplne nadšená z toho ako sa náš hrad rekonštruuje. Jediný čo v mojom okolí nájdeme. Už píšem prihlašku do členstva združenia. Záleží mi aby sa naša pamiatka v okrese Vranov zachovala.
      
silvia.sab 29.03.2016 o 11:37 navštívil 30.05.2015
pekný výhľad, keď je pekné počasie
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií