Autor fotografie : Milos Mihalik
  • Hrad Brekov 3 - Milos Mihalik
  • Hrad Brekov 4 - Milos Mihalik
  • Hrad Brekov 5 - Pierre Bona
Zobraziť na veľkej mape

Hrad Brekov

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Majestátne rozvaliny hradu Brekov sa rozprestierajú na západnom výbežku Vihorlatských vrchov. Hrad dal podľa povesti postaviť istý lúpežný rytier Arkur pre krásnu devu Barkó, do ktorej sa zamiloval, a po ktorej stavbu napokon i pomenoval. Pod vplyvom ušľachtilej a ľudomilnej Barkó sa hradný pán postupne nadobro zmenil – zanechal rabovanie a začal starostlivo dbať o blaho a bezpečnosť celého kraja, čím si získal priazeň miestneho ľudu, zostanúc v jeho pamäti do dnešných čias. Hrad Brekov zažil v dejinách mnohé krušné chvíle. Niekoľkokrát bol zničený a znovu opravený. Osudnou sa mu stala séria ničivých protihabsburských stavovských povstaní, z ktorej sa už nespamätal. Harmatance histórie však dnes brekovská zrúcanina zamenila za harmonickú mĺkvosť umožňujúcu návštevníkom oddýchnuť si od každodenného zhonu a nechať sa strhnúť krásami neporušenej východoslovenskej prírody.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Humenné (Prešovský kraj)

GPS: 48,902312 21,832177

Kontakt

Adresa: Brekov

Telefón: +421 904 755 379

Email: znzbh@brekov.sk

Web: http://www.brekov.sk/brekov_13.htm

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: Hrad je voľne prístupný verejnosti.

Vstupné: Hrad je voľne prístupný verejnosti.

Komentáre

      
crashy 17.08.2016 o 08:15 navštívil 18.09.2009
Rok čo rok chodím na Brekov a som rada, že ma stále dokáže prekvapiť, keďže sa rekonštruuje vyzerá stále ináč :). Maximálna spokojnosť.
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií