Autor fotografie : Paulina Melková
  • Praporec 2 - Paulina Melková
  • Praporec 3 - Paulina Melková
  • Praporec 4 - Paulina Melková
  • Praporec 5 - Paulina Melková
  • Praporec 6 - Paulina Melková
  • Praporec 7 - Paulina Melková
Zobraziť na veľkej mape

Praporec - 961 m n. m.

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Vrch Praporec sa spolu s neďalekou Šimonkou považuje za jeden z najkrajších kopcov pohoria Slanské vrchy. Vďačí za to predovšetkým svojim obrovským skalným útvarom, pozostávajúcim zo sopečných hornín, najmä z andezitu, charakteristického veľmi zaujímavou odlučnosťou. Jeden z týchto útvarov pripomína z určitého uhla vďaka svojim rovným, temer pravouhlým stenám zrúcaninu malého hradu. Asociácií s rozličnými ďalšími predmetmi by bolo možné v oblasti ponachádzať neúrekom.
Na vrchu Praporec si na svoje prídu i milovníci výhľadov – nie síce na samotnom vrchole kopca, ako tomu obvykle býva, ale na vyhliadkovej plošinke nachádzajúcej sa o kúsok nižšie. Z tejto plošinky možno pozorovať najmä okolité vrchy Šimonka, Oblík a Ivanov vrch.
Na Praporec možno vystúpiť z rôznych smerov, vedú sem značené turistické chodníky z Rudlova, Zámutova, Hermanoviec nad Topľou, Hlinného, Dubníka či Zlatej Bane.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Vranov nad Topľou (Prešovský kraj)

GPS: 48,941142 21,492996

Kontakt

Adresa: Slanské vrchy, Hermanovce nad Topľou, 094 34

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií