Autor fotografie : Slavo Haladej
  • Nižné Temnosmrečianske pleso 1 - Jerzy Opioła
  • Nižné Temnosmrečianske pleso 2 - Jerzy Opioła
Zobraziť na veľkej mape

Nižné Temnosmrečianske pleso

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

V prekrásnom prostredí Temnosmrečianskej doliny vo Vysokých Tatrách sa ukrýva kúzelné pleso patriace k najväčším v celom národnom parku – Nižné Temnosmrečianske pleso. Toto pôvodom ľadovcové vysokohorské jazero ležiace vo výške 1677 m n. m. je viac ako 500 m dlhé a viac ako 350 m široké. Obklopujú ho majestátne končiare, ktorými prechádza poľsko-slovenská štátna hranica. Východiskom túr k Nižnému Temnosmrečianskému plesu je zväčša Podbanské alebo turistické rázcestie Tri studničky. Túra, nech už kdekoľvek začatá, je vskutku čarovná, okrem pôsobivých výhľadov na známe štíty (napríklad na Kriváň) ponúka na obdiv i niekoľko vodopádov. Iba kúsok pod plesom sa napríklad nachádza Vajanského vodopád vytvorený potokom vytekajúcim priamo z Nižného Temnosmrečianskeho plesa.

(POZNÁMKA: Neďaleko Nižného Temnosmrečianskeho plesa sa nachádza ešte Vyšné Temnosmrečianske pleso, k nemu však už na rozdiel od nižšie položeného menovca nevedie značený turistický chodník, a preto ho nemožno navštíviť bez horského vodcu.)

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Poprad (Prešovský kraj)

GPS: 49,192474 20,029271

Kontakt

Adresa: Vysoké Tatry

Web: http://cs.wikipedia.org/wiki/Ni%C5%BEn%C3%A9_Temnosmre%C4%8Dianske_pleso

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií