Autor fotografie : Adrián Golha
  • Adrián Golha - Kremnický štós 1
  • Adrián Golha - Kremnický štós 2
  • Adrián Golha -Kremnický štós 4
Zobraziť na veľkej mape

Kremnický štós

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Prírodná rezervácia Kremnický štós sa rozprestiera na úpätí Kremnického štítu, východne od mesta Kremnica. Tunajší vulkanický reliéf vzniknuvší postupným zvetrávaním stuhnutých lávových prúdov vytvára prekrásnu scenériu skalných útvarov. Na vysokých skalných stenách, baštách či v skalných sutinách možno pozorovať vzácne druhy machov a lišajníkov. Z vyhliadky na štóse sa otvárajú krásne pohľady na Kremnicu a okolité vrchy. Rezerváciou Kremnický štós vedú značené turistické chodníky z mesta Kremnica. Kremnický štós je prístupný z mesta Kremnica po značenom turistickom chodníku Zelená cesta. Je bohatý na fauna a flóru. Je tu zvýšený pohyb medveďa hnedého (ako v celých kremnických vrchoch). Je to vyhľadávaná lokalita hubárov z okolia.Atmosféru dopĺňajú pasúce sa kravy a krásne výhľady na Štiavnické vrchy.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Žiar nad Hronom (Banskobystrický kraj)

GPS: 48,695057 18,937267

Kontakt

Adresa: Kremnické vrchy, Kremnica, 967 01

Telefón: +421 45 674 28 56

Email: zuzana.tileschova@kremnica.sk

Web: http://uzemia.enviroportal.sk/main/detail/cislo/322

Komentáre

      
Rastislav 14.09.2017 o 08:54 navštívil 10.09.2017
Kremnický štós


      
Adrián Golha 19.05.2017 o 12:47 navštívil 05.07.2015
Kremnický štós je prístupný z mesta Kremnica po značenom turistickom chodníku Zelená cesta.Je bohatý na fauna a flóru.Je tu zvýšený pohyb medveďa hnedého (ako v celých kremnických vrchoch).Je to vyhľadávaná lokalita hubárov z okolia.Atmosféru dopĺňajú pasúce sa kravy a krásne výhľady na Štiavnické vrchy.
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií