Autor fotografie : Paulina Melková
  • Zádielska vyhliadka 2 - Paulina Melková
  • Zádielska vyhliadka 3 - Paulina Melková
  • Zádielska vyhliadka 4 - Paulina Melková
  • Zádielska vyhliadka 5 - Paulina Melková
  • Zádielska vyhliadka 6 - Paulina Melková
  • Zádielska vyhliadka 7 - Paulina Melková
  • Zádielska vyhliadka 8 - Paulina Melková
Zobraziť na veľkej mape

Zádielska vyhliadka na Krkavčích skalách

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Na lúke nachádzajúcej sa na okraji strmých východných zrázov Zádielskej tiesňavy, v oblasti poeticky nazvanej Krkavčie skaly, sa nachádza vyhliadkové miesto, z ktorého sa naskytajú jedny z najkrajších pohľadov na roklinu a jej rozorvané skaliská, aké si môže oko turistu bez použitia lietadla či iného lietajúceho vynálezu vychutnať. Okrem iného odtiaľto vidno známy skalný útvar Cukrová homoľa, obec Zádiel, vŕšok Hradisko či Hrhovské rybníky. Okolie vyhliadky je bohaté na vzácnu flóru; jar čo jar lokalitu vyzdobia kvety ponikleca a iných chránených rastlín.
Na Zádielsku vyhliadku na Krkavčích skalách sa možno dostať po viacerých značených turistických chodníkoch. Východiskom túr môžu byť obce Hačava, Háj, Bôrka či Turňa nad Bodvou. Azda najatraktívnejšiu cestu však predstavuje Náučný chodník Zádielska tiesňava, ktorý prechádza nielen samotnou roklinou, ale vystupuje aj do vrcholovej časti s touto a ďalšími vyhliadkami.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Košice (Košický kraj)

GPS: 48,626342 20,834819

Kontakt

Adresa: Slovenský kras, Háj, 044 02

Zdroj

Tip na toto turistické miesto máme od pána Marcela Chovančáka.
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií