Autor fotografie : Krzysztof Dudzik
  • Ostrva 1 - Motoring Weapon R
  • Ostrva 2 - Jerzy Opioła
Zobraziť na veľkej mape

Ostrva - 1984 m n. m., Sedlo pod Ostrvou

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Ostrva je v porovnaní s inými známymi tatranskými vrchmi nie veľmi vysoká, z hľadiska návštevnosti sa však radí k špičke. Turistickej verejnosti je známa najmä vďaka neprehliadnuteľnému kľukatému chodníku vedúcemu na horu od Popradského plesa. Vďaka dlhým serpentínam je tento chodník pohodlný, po celý čas navyše poskytuje prekrásne výhľady na Popradské pleso a okolité štíty. Oficiálny značený chodník nevedie celkom na vrchol, ale len po Sedlo pod Ostrvou. Toto sedlo sa však nachádza v tesnej blízkosti vrcholu, takže návštevník o nič nepríde. Zo sedla si možno vychutnať strhujúce výhľady na Mengusovskú dolinu či tzv. Korunu Tatier – pôsobivé trojité súštítie považované za najkrajšie v celom národnom parku. Pod západnou stenou Ostrvy sa nachádza známy a hojne navštevovaný Symbolický cintorín obetiam Tatier. Východiskovým bodom túr na Ostrvu, resp. Sedlo pod Ostrvou, je Štrbské pleso (túra vedie cez Popradské pleso), možno sa sem však dostať i z Vyšných Hágov cez Batizovské pleso.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Poprad (Prešovský kraj)

GPS: 49,149419 20,088648

Kontakt

Adresa: Vysoké Tatry, 059 85

Web: http://sk.wikipedia.org/wiki/Ostrva

Komentáre

      
pato89 18.09.2016 o 22:52 navštívil 15.09.2016
Výlet na Ostrvu sme zvolili ako alternatívu k vopred plánovanej trase a veľmi sa mi tam nechcelo, ale už po ceste na vrchol som rýchlo zmenil názor a po výstupe som už ani nemyslel na to, že sa ma to tam neťahalo. Úžasné výhľady na všetky strany, parádny pohľad na Popradské pleso, pohľad na Rysy, Štrbské pleso, ... Určite sa oplatí si tu hodinku z Popradského plesa odkráčať hore aj za cenu pár litrov potu. 

Na vrchole je veľmi príjemne a rozľahlo, nie ako na vysokých štítoch, kde sa ľudia tlačia v zástupoch a ten výhľad je krajší aj ako napr. z Kriváňa. 
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií