Autor fotografie : Pierre Bona
  • Múzeum moderného umenia A.W. 1 - Goku122
  • Múzeum moderného umenia A.W. 2 - Przykuta
  • Múzeum moderného umenia A.W. 3 - PM
  • Múzeum moderného umenia A.W. 4 - P.matel
Zobraziť na veľkej mape

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach je spolu s Múzeom Andyho Warhola v Pittsburghu jediným múzeom venovaným „kráľovi pop-artu“, slávnemu americkému maliarovi s východoslovenskými koreňmi, na svete. Múzeum, ktoré spoluzakladal Andyho brat John Warhola, mapuje a prezentuje život a dielo A. Warhola, a tiež aktuálne tendencie v modernom umení vrátane málo skúmaných aspektov, napríklad vplyv pôvodu umelca na jeho dielo či vplyv pop-artu na aktuálne umenie na Slovensku. V hlavnej expozícii, ktorá je venovaná Warholovým dielam, možno vidieť práce zo všetkých Warholových tvorivých období, nájdeme tu i všetky majstrove charakteristické témy. K najvýznamnejším exponátom patrí portfólio 10 najznámejších Židov 20. storočia, serigrafie Campbellovych polievok či portréty významných osobností (Mick Jagger, H. Ch. Andersen atď.). Ďalšia stála expozícia je venovaná pôvodu Andyho Warhola. Tvoria ju najmä artefakty zapožičané od jeho rodinných príslušníkov. Možno tu nájsť košieľku, v ktorej bol Warhol pokrstený, rôzne osobné predmety a dokumenty viažuce sa k jeho životu. Tretia expozícia predstavuje návštevníkom život a dielo Andyho brata a synovca, Paula a Jamesa Warholovcov, ktorí sa taktiež vydali na umeleckú dráhu. Zaujímavé sú najmä obrazy Paula Warholu vytvorené odtláčaním slepačích nôžok na rôzne pestrofarebné podklady.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Medzilaborce (Prešovský kraj)

GPS: 49,268564 21,904748

Kontakt

Adresa: A. Warhola 749/26, Medzilaborce, 068 01

Telefón: +421 57 748 00 72

Email: awmuzeum@post.sk

Web: http://www.andywarhol.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=59

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.andywarhol.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=59

Vstupné: http://www.andywarhol.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=59

Zdroj

http://www.andywarhol.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=59

Komentáre

      
crashy 17.08.2016 o 08:06 navštívil 12.09.2013
Odporúčam. Hudba, priestory, obrazy a celkovo budova vo mne vyvolali pocit ako keby som sa nenachádzala na našom konzervatívnom Slovensku. Odporúčam!
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií