Autor fotografie : www.shutterstock.com
  • Morské oko 2 - Palino Peťovský
  • Morské oko 3 - Palino Peťovský
  • Morské oko 4 - Palino Peťovský
  • Morské oko 5 - Palino Peťovský
  • Morské oko 6 - Palino Peťovský
  • Morské oko 7 - Palino Peťovský
  • Morské oko 8 - Palino Peťovský
  • Morské oko 9 - Palino Peťovský
Zobraziť na veľkej mape

Morské oko

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Jazero Morské oko (v minulosti zvané i Veľké Vihorlatské jazero) je najväčším sopečným jazerom na Slovensku. Ukrýva sa v hlbokých bukových lesoch severne od obce Remetské Hámre. Napája ho až šesť stálych a niekoľko periodických potokov. Brehy Morského oka sú veľmi rôznorodé – niekde mierne a piesočnaté, inde zas strmé a skalnaté. Jazero i priľahlé lesy boli vyhlásené za národnú prírodnú rezerváciu, vyskytuje sa tu totiž množstvo vzácnych druhov rastlín i živočíchov. Morské oko je ako prírodná zvláštnosť situovaná v prekrásnom nedotknutom prostredí ideálnym výletným miestom; kúpanie, člnkovanie či rybolov sú tu však prísne zakázané. Okolo jazera vedie náučný chodník, ktorý návštevníka zoznámi nielen so samotným Morským okom, ale aj s okolitou prírodou - tak živou, ako aj neživou. K Morskému oku sa možno dostať po modro značenom turistickom chodníku z Remetských Hámrov.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Sobrance (Košický kraj)

GPS: 48,915372 22,19796

Kontakt

Adresa: Remetské Hámre, 072 41

Web: http://sk.wikipedia.org/wiki/Morsk%C3%A9_oko_%28jazero%29

Komentáre

      
Ja Janokova 12.09.2016 o 18:38 navštívil 13.06.2016
Pekná nenáročná trasa, aj pre detičky :)
      
crashy 16.08.2016 o 13:20 navštívil 15.08.2015
So spolužiačkou z Bratislavy sme navštívili okres Michalovce. Dali sme si výlet na Morské oko v dosť veľkej horúčave. Takže prechádzka okolo oka bola viac než vítaná. Stromy tienili. :) v strede cesty sme si kúpili cider, posedeli....nakŕmili ryby...tie jedia všetko :D. Spokojnosť maximálna.
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií