Autor fotografie : Martin Hlauka
Zobraziť na veľkej mape

Krásnohorská jaskyňa

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Azda iba máloktorý Slovák vie, že nikde inde na svete sa nevyskytuje v miernom klimatickom pásme taká hustota jaskýň ako v Slovenskom krase – na pomerne malom území ich tu máme viac ako 1000. Jednou zo sprístupnených jaskýň Slovenského krasu je Krásnohorská jaskyňa. Jej návšteva predstavuje i v porovnaní s návštevami iných slovenských jaskýň unikátny zážitok – absolvuje sa totiž v kompletnom jaskyniarskom výstroji vrátane prilby so svetlom (v jaskyni nie je inštalované osvetlenie). Zlatým klincom prehliadky prekrásnych podzemných priestorov je tzv. Kvapeľ rožňavských jaskyniarov, jeden z najväčších kvapľov na svete (donedávna bol zapísaný v Guinessovej knihe rekordov ako najväčší). Tento 34 metrov vysoký a 2000 ton vážiaci prírodný zázrak rastie neuveriteľnou rýchlosťou 200 kg za rok, čo je – vezmúc do úvahy, že bežne pribúda kvapľom 1 g za niekoľko desiatok rokov – ťažko pochopiteľné aj odborníkom.

POZNÁMKA: Návštevníci sa stretávajú so sprievodcami v areáli penziónu Jozefína v Krásnohorskej Dlhej Lúke, kde je sklad materiálu vodcovskej služby. Návštevu jaskyne je kvôli obmedzenému dennému počtu návštevníkov vhodné vopred telefonicky nahlásiť i počas sezóny.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Rožňava (Košický kraj)

GPS: 48,617988 20,587646

Kontakt

Adresa: Krásnohorská Dlhá Lúka, 049 45

Telefón: +421 58 734 34 26

Email: stankov@ke.psg.sk

Web: https://www.krasnohorskajaskyna.eu

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: www.krasnohorskajaskyna.eu/vstup_por.html

Vstupné: http://www.svssk.sk/cennik.html

Zdroj

www.krasnohorskajaskyna.eu
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií