Relax Center Plejsy

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Lyžiarske a rekreačné stredisko Plejsy rozprestierajúce sa na severných svahoch Krompašského vrchu v nadmorskej výške 470 - 912 m n. m. patrí k najznámejším a najobľúbenejším na Slovensku. Pred niekoľkými rokmi bolo schválené za oficiálne Stredisko olympijskej prípravy slovenskej reprezentácie, nachádzajú sa tu trate homologizované pre slalom, obrovský slalom a super obrovský slalom. Stredisko hostilo niekoľko ročníkov Európskeho pohára v lyžovaní.
Návštevníkom Relax Center Plejsy je k dispozícii 9 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 10 km. Trate sú rôznej náročnosti od ľahkej cez stredne ťažkú až po ťažkú. Najdlhšia zjazdovka meria 2350 m a jej prevýšenie je 420 m. O prepravu lyžiarov sa stará dvojsedačková lanovka a 8 vlekov. Celý areál je technicky zasnežovaný. Priaznivci bežeckého lyžovania ocenia 11 km bežkárskych tratí. V stredisku sa nachádza skiservis, požičovňa lyží a výstroje, lyžiarska škola. Priemerná dĺžka lyžiarskej sezóny je tu až 123 dní.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Spišská Nová Ves (Košický kraj)

GPS: 48,904712 20,891458

Kontakt

Adresa: Krompachy, 053 42

Telefón: +421 53 429 80 15

Email: plejsy@plejsy.sk

Web: http://www.plejsy.com/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.plejsy.com/

Vstupné: http://www.plejsy.com/

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií