Autor fotografie : Martin Porubän
  • Najnižšie položené miesto 1 - Agnesa Delimanová
  • Najnižšie položené miesto 2 - Agnesa Delimanová
Zobraziť na veľkej mape

Najnižšie položené miesto na Slovensku

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Na okraji obce Klin nad Bodrogom, v blízkosti romantického stredovekého kostolíka, sa nachádza najnižšie položené miesto na Slovensku. Toto miesto je označené žulovým obeliskom, na ktorom je uvedená nadmorská výška 94,3 m n. m. Oblasť okolo obelisku je veľmi vhodná na nenáročný výlet. Lokalitou vedie poľná cesta popri mŕtvom ramene Bodroga cez menšie mokrade so vzácnou mokradnou a močiarnou vegetáciou až k ľavému brehu hlavného toku rieky. Nakoľko sem nezvykne chodiť veľa turistov, ide doslova o oázu ticha. Návštevu však odporúčame skôr v suchších obdobiach, na jar a v čase po dažďoch sú totiž tunajšie lúky podmáčané, takže prístup od obelisku ďalej k rieke je obmedzený.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Trebišov (Košický kraj)

GPS: 48,38447 21,72085

Kontakt

Adresa: Klin nad Bodrogom, 076 31

Telefón: +421 56 628 48 30

Email: klinb@stonline.sk

Web: http://www.klinnadbodrogom.ocu.sk/sucasnost.html

Komentáre

      
Patrik Hrotek 01.04.2018 o 22:44 navštívil 13.03.2018
Označenie najnižšieho miesta sa nachádza na vysunutom bezpečnom mieste pri obci Klin nad Bodrogom. No my sme si vyšli až na miesto kde Bodrog opúšťa SK :) 
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií