Autor fotografie : Ing. Marek Vanga
  • Lesnícke múzeum 1 - Ing. Marek Vanga
  • Lesnícke múzeum 2 - Ing. Marek Vanga
  • Lesnícke múzeum 4 - Ing. Marek Vanga
  • Lesnícke múzeum 5 - Ing. Marek Vanga
  • Lesnícke múzeum 6 - Ing. Marek Vanga
  • Lesnícke múzeum 7 - Ing. Marek Vanga
Zobraziť na veľkej mape

Lesnícke a drevárske múzeum Zvolen

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Lesnícke a drevárske múzeum sa celoslovensky špecializuje na lesníctvo a drevárstvo a zároveň dokumentuje vývoj prírody a spoločnosti v meste a regióne Zvolen.Má vo svojich zbierkach takmer 50 tisíc predmetov začlenených do archeologického, historického, národopisného, numizmatického, lesníckeho, drevárskeho a mykologického fondu, a tiež do fondu historických fotografií. Ponúka stále výstavy s témou lesa a lesníctva, dreva a jeho spracovania. Krátkodobé výstavy ponúkajú návštevníkom históriu Zvolena v celej jej komplexnosti – výsledky archeologických výskumov aj históriu mesta od stredoveku po súčasnosť. Počas roka môže návštevník v múzeu nájsť výstavy orientované výsostne na lesníctvo a drevárstvo – k už tradičným patrí viacročný cyklus výstav Etudy z dreva a Zelený objektív ako výsledok celoslovenských súťaží,  periodicky opakovaná výstava Huby a pod.  Špeciálne kultúrne podujatia múzea upozorňujú  na významné dejinné etapy a osobnosti slovenského lesníctva i mesta Zvolen.
Lesnícke a drevárske múzeum sídli v pamiatkovo chránenom goticko-renesančnom dome zo 16. storočia na Námestí Slovenského národného povstania vo Zvolene.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Zvolen (Banskobystrický kraj)

GPS: 48,577173 19,125421

Kontakt

Adresa: Námestie Slovenského národného povstania 23/35, Zvolen, 960 01

Telefón: +421 45 532 18 86

Email: muzeum@ldmzvolen.sk

Web: http://www.ldmzvolen.sk/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.ldmzvolen.sk/otvorene.html

Vstupné: http://www.ldmzvolen.sk/otvorene.html

Zdroj

http://www.ldmzvolen.sk/
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií