Holidaypark Kováčová

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Holidaypark Kováčová bol vybudovaný na mieste staršieho termálneho kúpaliska s dlhoročnou tradíciou a veľkou obľúbenosťou. Nachádza sa v príjemnom prostredí na okraji malebnej obce Kováčová v okrese Zvolen.
Holidaypark ponúka celoročne možnosť prežiť príjemné chvíle plné oddychu a zábavy v termálnej vode, ktorá je rovnaká, ako voda využívaná v Kúpeľoch Kováčová a v Národnom rehabilitačnom centre v Kováčovej. Minerálna síranovo-hydrouhličitanová vápenato-horečnatá voda priaznivo pôsobí pri ochoreniach pohybového aparátu, nervovej sústavy, tráviacej sústavy a tiež pri chorobách obličiek a močových ciest a pri ženských chorobách. Teplota vody v oblasti vrtu je 48°C, v Holidayparku sa jej teplota pohybuje v rozmedzí od 26 do 38°C.
Areál termálneho kúpaliska Holidaypark Kováčová disponuje viacerými vonkajšími a krytými bazénmi. Nájdeme tu vonkajší plavecký bazén, vonkajší rekreačný bazén vhodný pre deti i plavcov, vonkajšie detské bazény, ktoré majú takisto vyhradený priestor pre plavcov, vonkajší regeneračný bazén a vonkajší sedací bazén, v ktorom je voda neupravovaná (je taká istá ako voda priamo z vrtu), vďaka čomu má najintenzívnejšie liečebné účinky.
V krytej časti kúpaliska sa nachádza vnútorný relaxačný bazén s rôznymi masážnymi prvkami, ako je vodný chrlič, hydromasážne trysky, dnový vzduchový gejzír, hojdací záliv či vodné bublinkové ležadlá. Tiež je tu vnútorný whirpool bazén s kapacitou až 16 osôb. Najmenší sa vybláznia vo vnútornom detskom bazéne s malou šmykľavkou a veselým slonom. Počas celého roka je prístupný 60-metrový tobogan, ktorý má nástup aj dopad v krytej časti aquaparku. Jazdu v tobogane sprevádzajú zvukové a svetelné efekty.
Holidaypark Kováčová má vo svojej ponuke i masáže a zábaly, skupinové cvičenia a animačné programy. K samozrejmostiam patrí možnosť občerstvenia a stravovania.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Zvolen (Banskobystrický kraj)

GPS: 48,605752 19,098192

Kontakt

Adresa: Kúpeľná ulica, Kováčová-Kúpele, 962 37

Telefón: +421 45 544 53 19

Email: info@holidaypark.sk

Web: http://holidaypark.sk/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://holidaypark.sk/otvaracky/

Vstupné: http://holidaypark.sk/cennik/

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií