Château Appony

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Renesančný kaštieľ šľachtického rodu Apponyiovcov situovaný na okraji malebnej obce Oponice sa po nákladnej rekonštrukcii premenil na luxusný štvorhviezdičkový hotel. Jeho priestory, hoci voňajú novotou, skrývajú úžasný príbeh. V minulosti tu prebývali také významné osobnosti ako Josephine Bakerová, maharadža z Patialy, členovia prezidentskej dynastie Roosveltovcov, Thomas Cardeza (jeden z najbohatších pasažierov na Titanicu), albánska kráľovná Geraldina a mnohí iní.
Hotel ponúka ubytovanie v 33 izbách a 7 apartmánoch. Izby aj apartmány sú luxusne zariadené, klimatizované, s ladným interiérom a poskytnú vám dokonalé pohodlie a súkromie. K ich výbave patrí LCD televízor, káblové pripojenie na internet, trezor, minibar a, samozrejme, vlastná kúpeľňa s WC.
Súčasťou hotela je štýlová reštaurácia Songe, ktorá ponúka dokonalú súhru chutí domácej kuchyne a stredomorskej kuchyne, tešiacej sa už v časoch Apponyiovcov veľkej obľube aristokracie.
Hotel Château Appony je mimoriadne vhodný na usporadúvanie svadieb, rodinných osláv, firemných či iných akcií. Nachádza sa tu veľkorysá a luxusná Svadobná sála, prekrásny Modrý salón s bohatou štukovou výzdobou či drevom obkladaný Privátny salón vhodný na jednania biznismenov a podnikateľov. V areáli kaštieľa stojí Kočiareň, štýlová kamenná stavba, ktorá sa v minulosti využívala na ustajnenie koní, kočiarov a automobilov, dnes však slúži na najrôznejšie oslavy a posedenia.
Dokonalý relax si užijete v hotelovom wellness centre s veľkým plaveckým bazénom a panoramatickým výhľadom na kaštieľsky park. Súčasťou wellness centra je aj vírivka a saunový svet. K dispozícii sú masérske služby.
Akčnejšie typy sa môžu zabávať hraním bowlingu či tenisu. Tenisové kurty sú situované v prekrásnom anglickom parku, ktorý je vhodný na prechádzky a ničím nerušený odpočinok. Pýchou kaštieľa je historická Apponyiho knižnica, ktorá je návštevníkom sprístupnená celoročne.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Topoľčany (Nitriansky kraj)

GPS: 48,4640222 18,14849138

Kontakt

Adresa: Oponice 271, Oponice, 956 14

Telefón: +421 38 323 81 11

Email: info@chateauappony.sk

Web: http://www.chateauappony.sk/

Informácie pre návštevníkov

Cenník: http://www.chateauappony.sk/hotel-appony-oponice-luxusne-ubytovanie-v-kastieli/cennik

Ubytovanie

Min. cena osoba/noc: 49,50 €

Max. počet osôb: 100

Vybavenie: Sauna, Bazén, Detské ihrisko, Požičovňa bicyklov, TV na izbe, Reštaurácia, Krb, Internet, Konferenčná miestnosť, Trezor, Bar

Min. počet osôb na noc: 1

Min. počet nocí: 1

Počet spální: 40

Počet kúpeľní: 40

Počet WC: 40

 

V blízkom okolí nájdete

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií