Chaty Baranec

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Rekreačné zariadenie Baranec nájdete v krásnom a tichom prostredí Žiarskej doliny v Západných Tatrách, pod západným hrebeňom vrchu Baranec. Poskytuje jedinečný výhľad na panorámu Nízkych Tatier, na Liptovskú kotlinu a vodnú nádrž Liptovská Mara. Oblasť ponúka množstvo turistických aj cykloturistických trás. Vydať sa môžete nielen do Západných, ale aj do Nízkych Tatier, ktoré sú takpovediac na skok, podobne, ako takmer všetky hlavné turistické atraktivity Liptova.
Zariadenie Baranec tvorí veľká centrálna chata a malebné drevené bungalovy dvoch typov. V centrálnej chate sa nachádza osem dvojlôžkových izieb s vlastnou kúpeľňou a WC. Hosťom je tu k dispozícii spoločná kuchynka, spoločenská miestnosť s posedením, krbom a televízorom, biliard, stolný futbal a možnosť pripojenia na internet.
Chaty prvého typu majú kapacitu 4-6 osôb. Nachádzajú sa tu dve dvojlôžkové podkrovné spálne, každá s možnosťou jednej prístelky, taktiež obývacia časť s krbovou pieckou, plne vybavený kuchynský kút, kúpeľňa, WC a terasa.
Chaty druhého typu majú dve dvojlôžkové podkrovné spálne, obývaciu časť s krbovou pieckou, plne vybavený kuchynský kút, kúpeľňu s WC a zastrešené priedomie s posedením.
Stravovanie je individuálne, po dohode je však i možnosť bufetového stravovania v centrálnej chate.
V areáli zariadenia je jazierko so pstruhmi, multifunkčné ihrisko s trávnatým povrchom vhodné pre najrôznejšie loptové hry, stôl na stolný tenis a kryté ohnisko. Pre najmenších máme prichystanú trampolínu, detský kolotoč a hojdačky.
Parkovanie je možné priamo v areáli. V zime odporúčame použiť snehové reťaze.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Liptovský Mikuláš (Žilinský kraj)

GPS: 49,139901 19,718622

Kontakt

Adresa: Konská 315, Žiar, 032 04

Telefón: +421 911 810 284

Email: baranec@baranec.sk

Web: http://baranec.sk/

Informácie pre návštevníkov

Cenník: http://baranec.sk/

Ubytovanie

Min. cena osoba/noc: 10,00 €

Max. počet osôb: 58

Vybavenie: Športové náradie, Detské ihrisko, Kuchynka, Reštaurácia, Krb, Grill, Internet, Parkovisko bezplatné, Úschovňa lyží, Úschovňa bicyklov

Min. počet osôb na noc: 1

Min. počet nocí: 1

Formát izieb: 8x2, 5xCH (2x2+1), 3xCH (2x2)

Počet spální: 24

Počet kuchýň: 9

Počet kúpeľní: 16

Počet WC: 16

 

V blízkom okolí nájdete

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií