Chaty Ďumbierky

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Chaty Ďumbierky nájdete v prekrásnom horskom prostredí Národného parku Nízke Tatry, v dedinke Mýto pod Ďumbierom, nad ktorou sa týčia štíty vrchov Ďumbier (2043 m n. m.) a Chopok (2024 m n. m.). Príjemnú atmosféru prostredia umocňuje čistý horský vzduch, bystrina Štiavnička pretekajúca našou dolinou, ale najmä prekrásna tatranská príroda hodná obdivu v každom ročnom období.
Chaty ležia v pokojnej časti obce (mimo hlavného dopravného ťahu) v doline Frlajzová, v blízkosti vyhľadávaného a obľúbeného lyžiarskeho strediska Ski centrum Mýto. Len niekoľko metrov od chát sa nachádza aj malý lyžiarsky vlek, ktorý je svojim nenáročným svahom vhodný najmä pre deti a lyžiarov začiatočníkov. V blízkom okolí nájdete i lyžiarske strediská Tále, Čertovica, Jasná Juh – Chopok a Čierny Balog. Na svoje si však prídu aj milovníci turistiky, cykloturistiky, agroturistiky a golfu, a tiež vodných športov na priehrade Liptovská Mara.
V každej z troch chát poskytujeme ubytovanie s celoročnou prevádzkou pre 6 – 9 osôb. Každá z chát má 3 samostatné spálne (1 manželská posteľ + 1 prístelka). Okrem troch ubytovacích jednotiek vo veľkom areáli nájdete altánok s posedením, kde si môžete niečo dobré uvariť či ugrilovať, detské ihrisko s pieskoviskom, hojdačkami, šmýkačkou a inými atrakciami pre deti a veľkú parkovaciu plochu.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Brezno (Banskobystrický kraj)

GPS: 48,846372 19,629998

Kontakt

Adresa: Mýto pod Ďumbierom 64, Mýto pod Ďumbierom, 976 44

Telefón: +421 905 258 807

Email: drahoslav.paska@webranet.sk

Web: http://www.dumbierky.szm.com/

Informácie pre návštevníkov

Cenník: http://www.dumbierky.szm.com/pages/cennik.html

Ubytovanie

Min. cena osoba/noc: 16,00 €

Max. počet osôb: 27

Vybavenie: Detské ihrisko, Kuchynka, Krb, Grill, Internet, Parkovisko bezplatné, Úschovňa lyží, Úschovňa bicyklov

Min. počet osôb na noc: 1

Min. počet nocí: 1

Formát izieb: 3xCH (3x2+1)

Počet spální: 9

Počet kuchýň: 3

Počet kúpeľní: 6

Počet WC: 6

 

V blízkom okolí nájdete

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií