Autor fotografie : Daniel Stankovič
  • Kaštieľ Michalove 1
Zobraziť na veľkej mape

Kaštieľ v Michalovciach

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Výstavný barokovo-klasicistický kaštieľ v srdci Zemplína – v Michalovciach je lákadlom pre všetkých ľudí, ktorý sa radi kochajú všakovakou krásou, zavše sa i mnohorako vzdelajúc. Tunajšie Zemplínske múzeum vlastniace viac ako 70 000 zbierkových predmetov oboznámi návštevníka s tradičnými ľudovými remeslami, výtvarnou kultúrou i prírodou regiónu, ukáže mu najstaršie zlaté predmety vyrobené na území Slovenska a ponúkne na obdiv elegantnú bytovú kultúru niekdajšej šľachty a meštianstva. Pri prehliadke si ale treba dávať dobrý pozor. V miestnostiach kaštieľa sa vraj zvykol po stáročia zjavovať prízrak mladej ženy odetej do bieleho rúcha, ktorý by vystrašil nejedno statočné srdce. Možno i preto je kaštieľsky areál s krásne upraveným tzv. čestným nádvorím a rozsiahlym parkom tradičným miestom konania Zemplínskeho festivalu duchov a strašidiel. Rozprávkovej bielej panej, ktorá na festivale nesmie chýbať, sa však – na rozdiel od tej povestnej, prízrakovej – nemusí nik obávať.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Michalovce (Košický kraj)

GPS: 48,75786 21,924811

Kontakt

Adresa: Kostolné námestie 1, Michalovce, 071 01

Telefón: +421 56 644 10 93

Email: sekretariat.zm@gmail.com

Web: http://www.zemplinskemuzeum.sk

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.zemplinskemuzeum.sk/opened.php

Vstupné: http://www.zemplinskemuzeum.sk/vstupne.php

Komentáre

      
crashy 17.08.2016 o 08:17 navštívil 09.07.2010
Kaštieľ som navštívila so spolužiakmi z Bratislavy. Veľmi sa páčilo, aj keď je pravda, že okolie by bolo dobré skrášliť. Vyzerá to ako na stavenisku.
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií