Jaskyňa mŕtvych netopierov

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Jaskyňa mŕtvych netopierov je jedinou sprístupnenou vysokohorskou jaskyňou na Slovensku. Nachádza sa v centrálnej časti hrebeňa Nízkych Tatier, len kúsok od najvyššieho vrchu celého pohoria, Ďumbiera. Jej vchod leží v nadmorskej výške 1520 m n. m.
Jaskyňa sa vyznačuje nielen nádhernou krasovou výzdobou, ale aj výskytom zaujímavých vulkanických hornín, v ktorých sú obsiahnuté šošovky achátov ružovobielej farby. Azda najväčšou zaujímavosťou sú kostričky netopierov, ktorými je posiata temer celá jaskyňa. Vek týchto kostričiek sa odhaduje na neuveriteľných 6000 rokov.
Návštevu jaskyne mŕtvych netopierov je potrebné vopred telefonicky nahlásiť. Podmienkou vstupu do podzemia je pevná obuv a primeraná fyzická zdatnosť. Prehliadku návštevníci absolvujú v zapožičanom speleologickom odeve s prilbou a banským osvetlením.
K Jaskyni mŕtvych netopierov sa možno dostať po značenom turistickom chodníku z lokality Tále – Srdiečko alebo Trangoška (obe sú prístupné autom i autobusom) alebo od Chaty M. R. Štefánika (prístupná po viacerých značených turistických chodníkoch, napr. z Čertovice či Mýta pod Ďumbierom).

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Brezno (Banskobystrický kraj)

GPS: 48,925286 19,638893

Kontakt

Adresa: Národný park Nízke Tatry, Brezno, 977 01

Telefón: +421 905 135 535

Email: kontakt@jmn.sk

Web: http://www.jmn.sk/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.jmn.sk/

Vstupné: http://www.jmn.sk/cennik.html

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií