Autor fotografie : Daniel Stankovič
  • Kaštieľ Michalove 1
Zobraziť na veľkej mape

Kaštieľ v Michalovciach

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Výstavný barokovo-klasicistický kaštieľ v srdci Zemplína – v Michalovciach je lákadlom pre všetkých ľudí, ktorý sa radi kochajú všakovakou krásou, zavše sa i mnohorako vzdelajúc. Tunajšie Zemplínske múzeum vlastniace viac ako 70 000 zbierkových predmetov oboznámi návštevníka s tradičnými ľudovými remeslami, výtvarnou kultúrou i prírodou regiónu, ukáže mu najstaršie zlaté predmety vyrobené na území Slovenska a ponúkne na obdiv elegantnú bytovú kultúru niekdajšej šľachty a meštianstva. Pri prehliadke si ale treba dávať dobrý pozor. V miestnostiach kaštieľa sa vraj zvykol po stáročia zjavovať prízrak mladej ženy odetej do bieleho rúcha, ktorý by vystrašil nejedno statočné srdce. Možno i preto je kaštieľsky areál s krásne upraveným tzv. čestným nádvorím a rozsiahlym parkom tradičným miestom konania Zemplínskeho festivalu duchov a strašidiel. Rozprávkovej bielej panej, ktorá na festivale nesmie chýbať, sa však – na rozdiel od tej povestnej, prízrakovej – nemusí nik obávať.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Michalovce (Košický kraj)

GPS: 48,75786 21,924811

Kontakt

Adresa: Kostolné námestie 1, Michalovce, 071 01

Telefón: +421 56 644 10 93

Email: sekretariat.zm@gmail.com

Web: http://www.zemplinskemuzeum.sk

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://www.zemplinskemuzeum.sk/opened.php

Vstupné: http://www.zemplinskemuzeum.sk/vstupne.php

V blízkom okolí nájdete

Zobraziť viac ... Zobraziť menej ...

Ubytovanie v okolí

Zobraziť viac ... Zobraziť menej ...

Komentáre

      
crashy 17.08.2016 o 08:17 navštívil 09.07.2010
Kaštieľ som navštívila so spolužiakmi z Bratislavy. Veľmi sa páčilo, aj keď je pravda, že okolie by bolo dobré skrášliť. Vyzerá to ako na stavenisku.
 

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií