Autor fotografie : Taz666
Zobraziť na veľkej mape

Kaštieľ v Kočovciach

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Najvýznamnejšou kultúrno-historickou pamiatkou Kočoviec, obce ležiacej neďaleko Nového Mesta nad Váhom, je romantický trojkrídlový kaštieľ obklopený rozsiahlym udržiavaným parkom. Kaštieľ bol postavený v prvej polovici 18. storočia pôvodne v barokovom slohu, neskôr však bol – ako sa na správnu šľachtickú rezidenciu patrí – prestavaný v modernejšom architektonickom štýle. Najznámejším vlastníkom kaštieľa bol botanik, ovocinár a šľachtiteľ Gejza Rakovský ktorý sa významne zaslúžil o zveľadenie kaštieľskeho parku. Dnes je kočovský kaštieľ v správe Stavebnej fakulty STU v Bratislave, nachádza sa tu učebno-rekreačné zariadenie, Regionálne centrum technického vzdelávania, a tiež koniareň. Krásne upravený kaštieľsky park je voľne prístupný verejnosti a predstavuje príjemné miesto oddychu a rekreácie.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Nové Mesto nad Váhom (Trenčiansky kraj)

GPS: 48,741938 17,886471

Kontakt

Adresa: Kočovce (v parku pri hlavnej ceste), 916 31

Telefón: +421 32 746 12 26

Email: info@kocovce.sk

Web: http://www.kocovce.sk/info-o-obci.phtml?id5=21205

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: Interiér kaštieľa nie je sprístupnený pre turistické prehliadky, kaštieľsky park je voľne prístupný verejnosti.

Vstupné: Interiér kaštieľa nie je sprístupnený pre turistické prehliadky, kaštieľsky park je voľne prístupný verejnosti.

Zdroj

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kocs%C3%B3c_kast%C3%A9ly_1.JPG
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií